Kripto para piyasası ne durumda? FTX borsası CEO’su açıkladı

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para türevleri borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasının mevcut durumuna büyük bir etki yapabilecek önemli bir katalizörden bahsetti. Ünlü CEO’nun piyasanın mevcut durumu ile ilgili de ne dediğine bakalım.


Kripto para piyasası ne durumda? FTX borsası CEO’su açıkladı

“Unchained Podcast” programında gazeteci Laura Shin’in sorularını yanıtlayan Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasının mevcut durumunun makro güçlerin baskısı altında olduğunu belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Kripto, genel makro ortama duyarlı ve şu an bulunduğumuz konum da bu. Şu an piyasaları etkileyen en büyük olay ise faiz oranlarındaki değişim. Bu değişim fiat paraların güçlenmesi ya da zayıflamasına yol açabiliyor. Eğer dolar güçlenirse, hisse senetlerine ve aynı zamanda Bitcoin’e karşı güçlenmiş olacak. Ama zayıflamaya başladığında tam tersini göreceksiniz. Yani Bitcoin güçlenecek.”

İlgili – Bitcoin fiyatı için 20,000 doların üzerinde kritik direnç seviyesi: Güncel BTC teknik analizi

FTX CEO: Bitcoin ve kripto için en kötüsü bitti

Ünlü CEO, paraların değerini makro olayların belirlediğini belirtiyor. Böylece kripto paraların değeri de dolar karşısında bu olaylardan etkileniyor. Hatta belirleyici oluyor.

Bitcoin ve kripto istikrara kavuşuyor

Bitcoin (BTC) ve kripto paralar son zamanlarda dolar karşısında zor anlar yaşadı. Ancak buna rağmen Bankman-Fried, kripto para piyasalarında bir miktar istikrar görmeye başladığını belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Para çıkışının devam ettiğini görmüyoruz. Burada devam eden bir zor durum da yok. Yani özellikle Terra LUNA çöküşü ve Three Arrows Capital benzeri olaylar yok. Durum bir miktar düzelmeye başladı.”


FTX CEO’suna göre eğer düzenleyici kurumlar kriptoya yardım eli uzatırsa, kripto mevcut trendinden kırılma yapabilir. Özellikle düzenlemeler konusunda açık bir ortamın oluşmasından bahsediyor. En başta da ABD’nin bu alanda yapacağı düzenlemelere açıklık getirmesi bekleniyor.

Avrupa Birliği de yakın zamanda kripto düzenlemelerine ve yasalarına hız verdi. Artık bir ilki gerçekleştirerek bir yasayı meclisten geçirdi.

İlgili – AB’den kripto para konusunda şimdiye kadarki en büyük adım

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto para piyasası ne durumda? FTX borsası CEO’su açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.