Kripto para borsalarının geleceği nasıl? Yeni kapsamlı rapor

Dev Ethereum balinalarından beklenmedik hareketlilik! Milyonlarca dolarlık ETH nereye gitti?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsalarının geleceği nasıl ve mevcut ayı piyasasından nasıl çıkacaklar? Yeni bir rapor kripto borsaları ile ilgili önemli önermeler sağlıyor. Özellikle web3’ün sunduğu fırsatlara dikkat çekiliyor.


Kripto para borsalarının geleceği nasıl? Yeni kapsamlı rapor

Önde gelen küresel türev borsası Bitget, Boston Consulting Group (BCG) ve Foresight Ventures ile ortak bir rapor yayımladı. Bu kapsamlı rapor, kripto paraların geleceğine odaklanıyor ve “Kripto para borsalarını gelecekte ne bekliyor?” sorusuna cevap vermeye çalışıyor.

Kripto para borsaları sektörün bel kemiği olarak görülüyor. Özellikle de ayı piyasasından geçtiğimiz bir ortamda bu soruların cevaplanması önem arz ediyor. Söz konusu rapor da kripto piyasalarında önemli gelişme eğilimleri, borsaların Web3 ekonomisini etkinleştirmedeki rolü ve bir ayı piyasası sırasında kripto alanında nasıl yön bulunacağına dair görüşleri paylaşıyor.

İlgili – ABD’nin ilk ‘içten bilgiyle işlem’ davasında Coinbase’in adı geçiyor

Kripto para borsaları ayı piyasasında nasıl ayakta kalır?

Güncel FTX Token fiyat tahmini, FTT token gelecek ve beklentileri 2022-2025

Kripto para piyasası 2022 yılının başından bu yana büyük bir düşüş yaşadı. Birçok kripto paranın fiyatı yüzde 80-90 oranında düştü. Bu fiyattaki düşüşler borsaların işlem hacmini ve dolayısıyla da gelirlerini etkilemiş oldu. Bundan dolayı Coinbase ve Gemini gibi büyük borsalar ayı piyasasına ayak uydurmak için çalışanlarının önemli bir kısmının işine son verdi.

Yine de bu tür düşen piyasalar borsaların yeni alanlar keşfetmeleri için önemli fırsatlar da sunabilir. BCG Yönetici ve Kıdemli Ortağı Tjun Tang bu konuda şöyle diyor:

“Piyasadaki son düşüşlere rağmen, pazarın ileride büyüme fırsatları olduğuna inanıyoruz. Kripto borsaları, erişim, likidite ve altyapı sağlayarak Web3 ekosisteminde önemli bir rol oynuyor. Yoğunlaşan rekabetle birlikte, kripto borsaları dinamik piyasa durumuna uyum sağlamalı ve rekabeti kazanmak için stratejilerini değiştirmelidir.”


İlgili – Binance CEO’su Elon Musk ve Tesla’nın Bitcoin satmasını şuna benzetti

Kripto borsaları için ayakta kalabilme ve büyüme fırsatları

Tang, kripto borsalarının keşfedebileceği benzersiz büyüme fırsatları olduğunu da söylüyor. Bu fırsatları şöyle özetleyebiliriz:

  • Temel teklifleri güçlendirmek ve ölçeklendirmek,
  • Bitişik ürünlere ve tekliflere genişlemek,
  • Yenilikçi iş modelleri geliştirmek.

Kripto para borsaları aynı zamanda Web3 çözümlerini geleneksel endüstrilere getirmek için de öncülük ediyor. Sonuç olarak söz konusu rapor şuna dikkat çekiyor. Kripto para piyasasında son yaşanan düşüşlere ve çöküşlere rağmen, kripto para ekonomisi kalıcı olacak. Borsalar ise yukarıda önerilen alanlarda genişleyerek ve yeni modeller geliştirerek büyümeye devam edebilir.

Bunun için özet olarak şunları yapabilirler:

  • Kripto para borsaları, kısa ve orta vadede, temel müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanarak ve gelişmekte olan pazarlara genişleyerek ürün tekliflerini güçlendirmeye odaklanmalılar.
  • Ayrıca buna ek olarak orta ve uzun vadede, farklı büyüme taktiklerinin bir kombinasyonunu keşfetmeliler. Buna NFT’ler ve DeFi gibi bitişik alanlara genişlemeler de dahil.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto para borsalarının geleceği nasıl? Yeni kapsamlı rapor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.