1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Kripto milyarderinden flaş Ethereum açıklaması!

Kripto milyarderinden flaş Ethereum açıklaması!

Kripto milyarderinden flaş Ethereum açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan FTX’in CEO’su kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, Ethereum’un merakla beklenen güncellemesini ele aldı. Detaylar haberimizde.

Kripto milyarderinden flaş Ethereum açıklaması!

Kripto para piyasasında önemli bir haftanın içerisindeyiz. Piyasanın en değerli ikinci varlığı olan, dünyanın ilk akıllı sözleşme platformu Ethereum, tarihi güncellemenin eşiğinde bulunuyor. Ethereum’un Merge güncellemesi ile birlikte madencilik mekanizması değişecek ve Ethereum ağı, PoW sisteminden PoS sistemine geçecek. Bu değişim kripto piyasası için devrimsel nitelikte.

İlgili: Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0 ile Ethereum blockchain’inde ciddi paradigma değişimleri yaşanacak ve Ether blockchain’i PoW (iş yükü) sisteminden PoS (varlık) sistemine geçiş yapacak. Bu geçişin başarısı üzerine birçok açıklama yapılıyor.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Açıklama yapanlardan biri de dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX’in CEO’su kripto milyarderi Sam Bankman-Fried.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Kripto milyarderi, CNBC ile yaptığı röportajda uzun vadede birleşmenin Ethereum için faydalı olacağını, ancak ilk dönemlerde bazı aksaklıkların olmasını beklemenin yanlış olmayacağını dile getirdi.

“Uzun vadede muhtemelen Ethereum topluluğu için heyecan verici olacağını düşünüyorum. Bence önemli ölçüde daha hızlı ve daha ucuz işleme ve işlemlere izin verecek. Tüm büyük geçişlerde olduğu gibi, başlangıçta biraz sorun olabileceğini düşünüyorum.”

Bankman-Fried, Ethereum topluluğundakiler arasında başlangıçta bazı teknik zorluklara neden olabilecek bir miktar kafa karışıklığı yaşanabileceğine dikkat çekti.

Bu açıklamalar sorunsuz bir geçiş bekleyenleri biraz tedirgin edebilir. Zira tüm analistlerin ortak görüşü geçişin sorunsuz olması durumunda Ethereum’un değer kazanacağı yönünde. Ethereum fiyatındaki dalgalanmalar geçişin sorunsuzluğu konusunda yatırımcıların da kafasının karışık olduğunu gösteriyor.

Altcoinlerin lideri, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1.728 dolardan işlem görüyor. Ether, son 24 saat içerisinde %2 değer kaybetti.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: