1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’in gözü 25,000 dolarda: İşte, BTC fiyatına güç veren kritik olay

Bitcoin’in gözü 25,000 dolarda: İşte, BTC fiyatına güç veren kritik olay

Bitcoin’in gözü 25,000 dolarda: İşte, BTC fiyatına güç veren kritik olay
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı için yeni hedef 25,000 dolar seviyesi. Bu seviyeye yükselişe ise iki önemli olay destek veriyor. Bu olayların ne olduğuna ve belirtilen hedefe yükselişin hangi seviyede doğrulanacağına bakalım.


Bitcoin’in gözü 25,000 dolarda: İşte, BTC fiyatına güç veren kritik olay

Bitcoin fiyatı bugün 22,000 dolar direncini geçti. Öyle görünüyor ki Ethereum Merge öncesi yatırımcılar yeni stratejiler belirlemeye başladı. Bundan dolayı 25,000 dolar Bitcoin’in hedefi arasına girdi.

Ethereum Merge öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar

Ethereum yakında şimdiye kadarki en büyük güncellemesini yapacak. Buna Merge ismi veriliyor. Bu güncelleme ile dünyanın en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum, proof of work (PoW) sistemden proof of stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçecek.

Yatırımcılar da Merge ve açıklanacak TÜFE verileri öncesi Bitcoin fiyatının ralli yapmasını bekliyor. FXStreet’ten Ekta Mourya’ya göre, her iki olay öncesi Bitcoin fiyatında artan bir volatilite olacak.

İlgili – Bitcoin fiyatının 22,000 dolar hamlesi: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyatında küçük bir gerilemeden sonra sağlam yükseliş trendi

ABD’de enflasyon seviyesinin yükselmesi bekleniyor. Bu olay ile Bitcoin fiyatının yeni hedefi 25,000 dolar olacak. Ancak ondan önce bir gerilemeye beklentisi var. Buna rağmen dört saat grafiği 23,000 doların civarında güçlü bir arz bölgesini gösteriyor.

Bitcoin fiyatında 25,000 dolara yükselişin doğrulanması için bu kritik seviyenin üzerinde günlük bir kapanış gerekiyor. Bu olmazsa yatırımcılar kısa vadede düşüşlere hazırlık yapmalı. Eğer Bitcoin fiyatı 22,000 dolar desteğini kırarsa o zaman traderler yeni short pozisyonlarını doğrulamaya başlayabilir.

İlgili – Ethereum fiyatında yükselişin devamı için kritik seviye: Güncel ETH teknik analizi

Bitcoin’in gözü 25,000 dolarda: İşte, BTC fiyatına güç veren kritik olay

BTC/USD 4 saat grafiği

Şunu da belirtmek gerekiyor ki Bitcoin fiyatındaki gerileme kısa süreli olabilir. Çünkü 200 günlük basit hareketli ortalama (SMA) şu an 21,469 dolarda desteğe ek bir güç sağlıyor. 20,800 dolar ve 21,469 dolar arasından bölge büyük bir talep alanı sağlıyor. Bundan dolayı Bitcoin fiyatı buradan yönünü yukarı çevirebilir.

Kaynak

Etiketler: