1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den Ukrayna’da önemli açıklamalar

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den Ukrayna’da önemli açıklamalar

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den Ukrayna’da önemli açıklamalar
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ukrayna’nın “bir sonraki Web3 merkezi olabileceğine” dair bir iddia öne sürdü. Ethereum (ETH) yaratıcısı Vitalik Buterin, Ukrayna’daki Kyiv Tech Summit’e yaptığı son sürpriz ziyareti sırasında Ukraynalılara desteğini yineledi ve Web3 ve kripto para birimleri alanındaki gelişmeler açısından ülkenin geleceği hakkında iyimserliğini dile getirdi.

Ethereum kurucusu Buterin savaşın ortasındaki ilerlemeye hayran

Ukraynalı iş dergisi AIN’in 10 Eylül’de bildirdiğine göre Buterin, bir inovasyon projesi ve gelecek vaat eden teknoloji girişimlerine ev sahipliği yapacak bir altyapı kompleksi olan UNIT.City’de düzenlenen Web3 hackathon’da yer aldı. Hackathon, 6-9 Eylül tarihleri ​​arasında blockchain fonu Unchain Ukraine, Ukraine DAO, metaverse projesi Atlantis World ve Web3 topluluğu tarafından, devam eden savaş sırasında ve bittikten sonra Ukrayna’ya yardımcı olacak yazılım çözümleri geliştirmek amacıyla düzenlendi.

ethereum
Toplantıda Ethereum kurucusu, bunun Ukrayna’nın başkentine ilk ziyareti olduğunu söyledi ve ülke hala bir savaşın içindeyken böylesine önemli bir teknolojik olayın orada gerçekleşmesine duyduğu ilgi ve hayranlığı dile getirdi. Buterin şöyle konuştu: “İnanılmaz. Ukrayna gibi cesur ol, değil mi? Arkalarındaki insanları tanımak için burada ne tür Ethereum tabanlı projeler ve uygulamalar yaratıldığını kendim görmek istedim.”

Ayrıca Ukraynalıların, Ukrayna’yı bir Web3 merkezine dönüştürme potansiyeline sahip aktif bir Web3 topluluğunun yaratılmasıyla desteklenen teknolojik ilerleme kaydetmeye devam edeceğine olan inancını dile getirdi. Vitalik Buterin şöyle devam etti:

Ukrayna’nın bir sonraki Web3 merkezi olabileceğini düşünüyorum. Ethereum Vakfı’nın Boulder, Berlin, Singapur’da merkezleri var, çünkü topluluklar orada organik olarak büyüdü. Bir ülke, insanları bu teknolojiyle aktif olarak ilgileniyorsa ve gelişimine büyük katkı sağlamaya karar verirse bir Web3 merkezi haline gelebilir. (…) Ukrayna’nın bunun için hem kapasitesi hem de kararlılığı var.

 ethereum

Rusya’nın Kolomna şehrinde doğan Buterin’in, Ukrayna halkına ve ordusuna savaş çabalarında bir yardım biçimi olarak şimdiden milyonlarca ABD Doları ETH bağışladığı biliniyor.

Kaynak