1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple (XRP)’da balina hareketleri tartışma konusu oldu

Ripple (XRP)’da balina hareketleri tartışma konusu oldu

Ripple (XRP)’da balina hareketleri tartışma konusu oldu
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsalarının yükselip düşmesine neden olan kripto para balinalarının, piyasaları ileri derecelerde etkilediği biliniyor. Kripto para piyasalarında “balina” terimi, büyük miktarlarda belirli bir kripto para birimine sahip olan kişi ya da kuruluşları tanımlamak için kullanılıyor. Bu kişi ya da kurumlar, ellerinde büyük miktarda token bulundukça, belirli kripto para biriminin değerlenmesini manipüle edecek kadar değerli hale gelirler. Durum böyle olunca diğer kriptolar gibi Ripple balinalarınını harketleri de tartışma konusu oldu. Popüler kripto para Ripple (XRP)’yi elinde tutan ilk 10 adresin, tüm coinlerin yaklaşık %73’ünü kontrol ettiği bildirildi.

Ripple’da balina hareketleri tartışılıyor

Kripto para balinaları konusu, yıllar içinde sektörde büyük sahiplerin farklı tokenlerin fiyatını etkileme gücüne ilişkin tartışmalara yol açtı. Balina holdingine hukuk çevrelerinde kendine yer bulan bir faktör olan XRP’de de tanık olunuyor. CoinCarp’ın verilerine göre, 12 Eylül itibariyle, Ripple (XRP)’nin ilk on sahibi, arzdaki tüm tokenlerin yaklaşık %73’ünü oluşturan neredeyse dörtte üçünü kontrol ederken, ilk 20 sahibi kripto paraların %75.35’ini oluşturuyor.

 Ripple

XRP’nin sınırlı bir arz ile deflasyonist bir kripto para olarak tasarlandığını belirtmekte fayda var. Yine de tokenlerin çoğu Binance kripto para borsasındaki perakende yatırımcılar tarafından tutuluyor gibi görünüyor. Binance, XRP’nin %38.5’ini kontrol ediyor ve kalan miktar diğer platformlara dağıtılıyor. Özellikle XRP, daha önce Binance Akıllı Zincir blok zinciri ağı olan BNB Akıllı Zincir (BSC) tarafından destekleniyor. Ağ ayrıca akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) destekliyor.

Ayrıca Binance’deki en zengin Ripple (XRP) adresi, CoinMarketCap verisi başına yaklaşık 34.95 milyon dolara eşdeğer 99.879.936 XRP tokenine sahip. Kripto para birimlerinin anonimliği nedeniyle, en zengin XRP adresinin gerçek sahibini belirlemek neredeyse imkansız.

Ripple

Kaynak

Etiketler: