1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Balinalar bu kripto paraları biriktirmeye başladı!

Balinalar bu kripto paraları biriktirmeye başladı!

Balinalar bu kripto paraları biriktirmeye başladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasındaki teknik verileri ve yatırımcı hareketlerini analiz eden kripto analitik firması Santiment’e göre balinaların yöneldiği kripto paralar ve detayları haberimizde.

Balinalar bu kripto paraları biriktirmeye başladı!

Kripto para piyasası haftanın son iş gününde küçük bir hareketlenme ile yeşil bir görünüm veriyor. Lider kripto para birimi Bitcoin 23,000 dolarlık destek noktasını tutmaya çalışıyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

BTC, yazının kaleme alındığı anlarda 22,993 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, son 24 saat içerisinde %1,75 değer kazandı. Toplam değeri 440 milyar dolar olan kripto para, bu değer ile 1,083 trilyon dolarlık kripto piyasasının %40,6’sını domine ediyor. Bitcoin’in düşen dominasyon oranı paranın altcoinlere aktığını gösteriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Balinalar bu kripto paraları biriktirmeye başladı!

 

Kripto piyasasında yakından takip edilen balinalar ise stabilcoinlere akın ediyor. Santiment’e göre, bir kripto varlığına 10.000 ila 100.000 arasında sahip olan cüzdanlar, kripto varlıklarının fiyatları değer kazansa bile Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) stabil coinleri biriktiriyor.

İlgili: Stabil coin nedir?

Kripto analiz firması, bunun yatırımcıların son kripto rallisinin sürdürülebilirliği konusundaki şüphelerinin bir göstergesi olduğunu değerlendiriyor. Santiment, balinaların en son geri dönüşün ardından kripto varlıkları için bir yükseliş tezi satın almak konusunda isteksiz olduğunu söylüyor.

Balinalar bu kripto paraları biriktirmeye başladı!

 

“Burada gördüğümüz şey, son 2-3 haftadır (Bitcoin, Ethereum ve diğerlerinin fiyat artışına rağmen) stabilcoinleri ile yollarını ayırma konusunda çok istekli değiller, hatta tam tersini yapıyorlar. Bu, bu fiyat rallisine inanmama, satın alma isteksizliği olarak yorumlanabilir.”

Kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların üzerine tutunmuş görünüyor. Uzun süren düşük seviyelerin ardından piyasanın toplam değeri yeniden kritik seviyenin üzerine çıkmayı başardı.

Kripto piyasasının toplam değerindeki değişim (Yıllık)

Balinalar bu kripto paraları biriktirmeye başladı!

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: