Binance’den BNB coin için yeni karar!

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, halihazırda uyguladığı token yakma sisteminin değiştirildiğini duyurdu. Konuya ilişkin deyatlar ve teknik veriler haberimizde.

Binance’den BNB coin için yeni karar!

Binance, BNB taraftarlarının taleplerini daha fazla kulak ardı etmedi ve halihazırda uygulanan token yakma mekanizmasının yerine yeni Binance Coin (BNB) Auto-Burn protokolünü duyurdu.

Binance’e göre yeni token yakma mekanizması topluluğa daha fazla şeffaflık ve öngörülebilirlik sağlayacak. Binance Coin (BNB) Auto-Burn protokolüne göre Binance coinler üretilen toplam blok ve ortalama BNB fiyatı gibi zincir üstü veriler baz alınarak otomatik olarak yakılacak.

BNB’de iki yakma mekanizması bulunuyor. Bunlardan birincisi Binance Smartchain’de gaz ücretlerinin belirli bir yüzdesinin gerçek zamanlı olarak yakılmasıdır. İkincisi ise her üç ayda bir Binance’in hızlandırılmış yakma programına dayalı yakım işlemi.  Yeni protokol Auto-Burn, bu mekanizmanın yerini alacak.

İlgili: BNB coin fiyat tahmini

Binance, BNB’nin piyasaya sürülmesinden bu yana toplam arzın yarısı olan 100 milyon BNB’yi yakmayı taahhüt etti. Toplam dolaşımdaki BNB arzı 100 milyonun altına düştüğünde, otomatik yakma durdurulacak. Binance son 3 aylık dönemde değeri 639.462.868 dolar olan 1.335.888 BNB’yi dolaşımdan çıkardı. Bu yılın başlarında ise 16. üç aylık yakma etkinliğinde 400 milyon dolar değerinde BNB coini yaktı.

Bu yakma işlemleri Binance coini deflasyonist bir varlık haline getiriyor. Arzın sınırlandırılması Binance coini enflasyona karşı bir koruma aracı haline getiriyor. BNB coin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 550 dolardan işlem görüyor. BNB coinin toplam piyasa değeri 91 milyar doların biraz üzerinde BNB bu değer ile ekosistemin en değerli 3. varlığı durumunda. BNB, tüm zamanların en yüksek seviyesini 10 Mayıs 2021’de 690 dolar ile gördü.  BNB coin son bir yılda %1,591 değer kazandı.

BNB coin yıllık grafik


binance

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance’den BNB coin için yeni karar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.