Loading...
btc
BTC
-1.38%
Bitcoin
63.979,49 USDT
eth
ETH
-0.14%
Ethereum
3.508,03 USDT
bch
BCH
0.24%
Bitcoin Cash
390,76 USDT
xrp
XRP
-0.09%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.92%
Litecoin
73,26 USDT
bnb
BNB
-0.42%
Binance Coin
585,22 USDT
sol
SOL
-0.94%
Solana
132,30 USDT
avax
AVAX
0.96%
Avalanche
27,84 USDT
ada
ADA
0.54%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
0.47%
Poladot
5,67 USDT
doge
DOGE
-0.03%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-0.23%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto kışında hangi aşamadayız? 2 uzmandan yeni açıklama

Bitcoin ve kripto için korkutan “buz çağı” tahmini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün iki önemli ismi, yaşanan kripto kışı ile ilgili önemli açıklama yaptı. Öyle görünüyor ki kripto yatırımcı ve traderler artık karların erimesini bekleyebilir. Açıklamalarının ayrıntılarına bakalım.


Kripto kışında hangi aşamadayız? 2 uzmandan yeni açıklama

Bitcoin fiyatı Haziran ayında 20,000 doların altında dip seviyeler görmüştü. İki kripto para uzmanı olan Kitco’dan Ran Neuner ve Steven Sidley, kripto kışının en kötü günlerinin sona erdiğine inanıyor. Bu görüşleri bir panel tartışması sırasında dile getirdiler.

Popüler kripto yayını Crypto Banter’in sunucusu Neuner, “Kriptoda dibi gördük.” dedikten sonra bu sözlerine şöyle açıklamada bulunuyor:

“Kripto, bizim şimdiye kadar gördüğümüz en büyük gerilemelerden birini yaşadı. 100 milyar dolarlık bir ekosistem olan LUNA ekosistemi çöküşü gördük. Bu da piyasa genelinde zincirleme tasfiyelere yol açtı.”

İlgili – Bitcoin fiyatı düşüşe ara verdi ama… Güncel BTC teknik analizi

Johannesburg Üniversitesi Profesörü ve Blockchain ve CryptoVerse Araştırma Grubu Başkanı Sidley ise Neuner’in bu görüşlerine katılıyor. Tabii kendisinin de bu konuda bazı önemli görüşleri var. “Halen karşı karşıya olduğumuz bazı durumlar var” diyen Sidley ise bunları şöyle açıklıyor:

“Çin’in Tayvan’ın işgal etme kararı alması muhtemel bir yeni Black Swan olayı olacak. Eğer Rusya da nükleer silahları da içeren saldırganlığa geçerse bu da başka bir muhtemel Black Swan olayı… Ancak en yakın zamanda şunu kabul ediyorum ki kripto para kışının sonuna yaklaşıyoruz.”

Black Swan ya da Siyah Kuğu ismi verilen durum, piyasaya büyük etkisi olan olayların aniden yaşanmasına deniliyor.

İlgili – Ethereum fiyatında 1,600 doların altında destek arayışı: Güncel ETH teknik analizi

Kripto kışından buzlar eriyor

Kurumsal Bitcoin yatırımcısı kaçıyor! Rekor fon çıkışına en büyük destek 'O' ülkeden!

Neuner aynı zamanda Onchain Capital’in kurucusu ve CEO’su. 200 haftalık hareketli ortalama üzerinden bir analiz yaparak, Bitcoin’in bundan sonra yukarı yönlü rallisine devam edeceği görünüşü destekliyor. BTC fiyatı bu kritik çizginin altına sadece 2 defa geçti. 2015, 2020 ve 2022’de.

Tüm iyimser görüşlere rağmen, Neuner yatırımcıları bir konuda uyarıyor. Ona göre traderler Bitcoin fiyatı konusunda özellikle “makro ortama” dikkat etmeli.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.