1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Dev kripto borsasının gelirinde dudak uçuklatan artış!

Dev kripto borsasının gelirinde dudak uçuklatan artış!

Dev kripto borsasının gelirinde dudak uçuklatan artış!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX’in 2021 yılındaki gelirindeki dudak uçuklatan artışa şaşıracaksınız. Detaylar haberimizde.

Dev kripto borsasının gelirinde dudak uçuklatan artış!

2021 yılı kripto piyasası için kelimenin tam anlamıyla “çılgın” bir yıl oldu. Kripto para piyasasının toplam hacmi 3 trilyon dolara yükselerek rekor kırdı. Kripto para borsalarının kazançları ise rekor seviyelere yükseldi.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX’in geliri ise 2021 yılında %1000’den fazla artış gösterdi.  20 Ağustos Cumartesi günü, CNBC şirketin iç belgelerine erişim sağladı. Uzmanlar, şirketin denetlenmiş mali tablolarını inceledi.

İlgili: FTX Token (FTT) nedir, geleceği nasıl?

CNBC raporuna göre, FTX’in geliri geçen yıl %1000’den fazla artarak 89 milyon dolardan 1,02 milyar dolara yükseldi.  Benzer şekilde, şirketin net geliri, aynı sürede 17 milyon dolardan büyük bir artışla 388 milyon dolara yükseldi.

FTX, kripto kışının sıcağıyla karşı karşıya kalan kripto işletmelerine de yatırım yapıyor. Konuya aşina olan kaynaklara göre, FTX 2022’de 1,1 milyar dolar gelir elde etme yolunda ilerliyor. CNBC raporu FTX’in geçtiğimiz yıl 2,5 milyar dolarlık bir hacme ulaştığını belirtti.

“Belgelere göre, FTX geçen yılın sonunda kabaca 2,5 milyar dolar nakit ve %27 kar marjına sahipti. Reklam ve “ilişkili taraf” giderleri çıkarıldığında, marjlar %50’ye yakındı.”

Ocak ayının başlarında bu yılın başlarında FTX, Tiger Global ve SoftBank gibi VC devlerinden şirket değerlemesini 32 milyar doların üzerine çıkararak 400 milyon dolarlık fon sağladı. Üç yıl önce Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto borsası, Coinbase ve Binance gibi devlerle rekabet ediyor.

Borsanın kendi kripto parası FTX Token, yazının kaleme alındığı anlarda 3,680 milyar dolarlık bir toplam değere sahip. 27,33 dolardan işlem gören FTT, kripto piyasasının en değerli varlıkları sıralamasında 22’nci sırada. FTT, 9 Eylül 2021’de 85 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

Buy Revia (Naltrexone) Online

 

İlgili: FTX Token (FTT) fiyat tahmini

FTX Token fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

kripto borsası Dev kripto borsasının gelirinde dudak uçuklatan artış!

 

 

Kaynak

 

Etiketler: