Kripto dünyasına haftalık bakış, ateş düşecek mi?

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasına haftalık bakış bize nasıl bir durum gösteriyor?Bu makro ortam, daha fazla yatırımcı, getiri ve riskten korunma fırsatları aradıkça daha fazla kazanç elde etmek için Bitcoin ve daha geniş kripto varlık alanı için ideal görünüyor.

Kripto dünyasına haftalık bakış: 6 Eylül 2021 haftası

 

İleriye dönük kripto haberlerinin derlenmiş haftalık özeti. Bu hafta Ethereum, ilk deflasyonist gününden sonra 4000 ABD Doları civarında seyrediyor, Bitcoin’in bir makro varlık olarak çekiciliği artıyor ve Solana, ilk 10 dijital varlık tablosuna tırmanarak destansı yükselişine devam ediyor.

 

Dijital varlık piyasalarında yükselen Ethereum hafta boyunca güçlü kazançlara yol açan yükseliş haftasındaydı. Ethereum (ETH) haftayı %22 gibi etkileyici bir yükselişle kapattı ve 4000 ABD doları kilit fiyat seviyesine meydan okumaya hazırlanıyor. Bitcoin (BTC), 50.000 ABD Doları kilit fiyat seviyesini kırarak haftayı ~%6 yükselişle kapattı. Büyük sermayeli varlıklar arasında alfa performans gösterenler arasında sırasıyla ~%46 ve ~%60 yükselen Solana (SOL) ve Filecoin (FIL) yer aldı.

 

Ethereum, 3 Eylül’de ilk deflasyonist gününü yaşadı. Bu, madencilerin kazandığından daha fazla Ethereum’un işlem ücretlerinden yakıldığı anlamına gelir. 3 Eylül’de, basılan 12932 ETH’ye kıyasla yeni bir rekor olan yaklaşık 55 milyon ABD Doları değerinde 13.814 ETH yakıldı.

 


ETH’nin yakılması veya dolaşımdan çıkarılması ağın yeni bir özelliğidir. 5 Ağustos’ta, geriye dönük uyumlu olmayan Londra sert çatalı sırasında uygulanan EIP1559’un bir parçası olarak tanıtıldı. ETH, o zamandan beri ~%58 artarak sürekli bir rallide. EIP1559 ayrıca bir temel işlem ücreti yakma mekanizması da getirdi. Tüm Ethereum ağ işlemleri için gereken taban ücret, madencilerin gizli anlaşmasını önlemek için bir tasarım seçeneği olarak artık yanmış durumda.

 

Yakma özelliği, ETH’nin artık Bitcoin yarılanma benzeri bir tedarik kısıtlama mekanizmasına sahip olduğu anlamına geliyor. Yıllık enflasyon (para arzı) büyüme oranı önemli ölçüde düşecek ve ETH’nin satın alınması ve elde  tutulması  varlığı olarak daha fazla çekicilik kazandıracak gibi görünüyor.

 

Yakma mekanizmasının tasarımı, Ethereum’un işlem talebi arttıkça, daha fazla ETH’nin dolaşımdan çıkarılması anlamına gelir. Yani talep artarsa, yeni arz azalır ve bu iki arka rüzgar ETH fiyatını daha da yukarı itmelidir. Geçen hafta Ethereum’u kullanma talebinin en büyük itici gücü, gelişen Fungible-Token (NFT) pazarı oldu. Ethereum tabanlı NFT’ler için en büyük pazar yeri olan OpenSea, ağdaki en büyük gaz kullanıcısıdır. Gaz kullanımını yönlendiren diğer NFT projeleri arasında Trash Pandas and the Lucky Buddha Club   bulunmakta.

 

Bitcoin, küresel stagflasyon endişelerinin ardından güçlü bir pazar günü geçirdi. Piyasa, makro riskten korunma yatırımları konusunda iyimser ve şu anda ABD devlet borçlarında büyük çıkışlar meydana gelirken, para risk varlıklarına akıyor. Sonuç olarak teknoloji hisseleri ve Bitcoin yükselmeye devam etti.

 

Stagflasyon, büyümenin yavaş, ancak enflasyonun yüksek olduğu durumlarda ortaya çıkar. Bu ortamda agresif para politikası bile ekonomik aktiviteyi canlandırmada etkisiz olabilir. Geçen ay ABD’nin yedi ay içinde en az yeni iş imkanı yarattığını gördük. Amerika Birleşik Devletleri’nde iş yaratma, COVID19 enfeksiyonlarında yeni bir artış nedeniyle azalıyor. Özellikle ağır darbe alan sektörler arasında eğlence ve konaklama yer alıyor.

 

Bu makro ortam, daha fazla yatırımcı getiri ve riskten korunma fırsatları aradıkça daha fazla kazanç elde etmek için Bitcoin ve daha geniş kripto varlık alanı için ideal görünüyor.

 

Önümüzdeki hafta için kripto haberleri

 

7 Eylül – Basic Attention Token Topluluğu çağrısı;

Her zaman popüler olan BAT belirteci ve Brave tarayıcı toplulukları için bu hafta bir topluluk çağrısı yapacak. Brave kullanıcı sayısı 36 milyonu yeni aştı ve platformun şu anda 1,2 milyondan fazla kullanıcısı var. BAT fiyatı son 7 günde ~%18 arttı.

 

12 Eylül – Alonzo hardfork;

Kriptodaki üçüncü en büyük varlık, yaklaşmakta olan Alonzo hard forkunun bir parçası olarak ana ağına akıllı sözleşmeler uygulamaya hazırlanıyor. Dört yıllık bir bekleyişin ardından geliştiriciler nihayet zincir üzerinde dapp’ler ve programlar oluşturabilecekler. Ancak Cardano’nun UTXO modelinin etkinliği konusunda endişeler var. Yüksek verimli dapp’ler için tasarlanmış bir test ağı AMM, işlem talebini karşılamakta zorlanıyordu. Cardano (ADA) son 30 günde ~%2 ve ~%107 arttı.

 

En iyi 10 kripto

 

Kripto dünyasına haftalık bakış

 

Brave New Coin değerlendirmesine göre; piyasa değeri tablosundaki büyük sermayeli varlıklar için birçok varlığın çift haneli kazançlar elde ettiği bir tampon haftaydı. Solana 7. sıradan 8. sıraya yükselerek masada bir basamak daha yükseldi ve son yedi günde ~%46 yükseldi. Pyth, bir hafta önce Solana’da canlı yayına geçti. Pyth Network, DeFi uygulamalarına gerçek zamanlı piyasa verileri için bir huni oluşturarak dapp oluşturmayı kolaylaştırmak üzere ayarlanmış, merkezi olmayan, zincirler arası bir veri tahmini ağıdır.

 

Bitcoin fiyat tablosu

 

Kripto dünyasına haftalık bakış

Chainlink fiyat analiz: LINK coin 30 doları aştı pozitif görünüm devam ediyor

Bitcoin bu hafta 51.000 ABD Doları fiyat seviyesini aştı ve daha da yükselmeye hazır görünüyor. Glassnode, uzun vadeli yatırımcının BTC biriktirmeye devam ettiğini bildirdi. Şu anda, zincir üzerindeki hacmin çoğunluğu, geçen ay hareket eden koinleri temsil ediyor. Bu, koinlerin uzun vadeli yatırımcıların elinde kaldığı anlamına geliyor. Glassnode, bunun bir yükseliş göstergesi olduğunu öne sürüyor.

Ethereum teknik analizi: Kısa gerilemeyle ETH fiyatı ATH’ye ulaşır mı?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto dünyasına haftalık bakış, ateş düşecek mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.