1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’de yoğun balina aktiviteleri, trend dönüyor mu?

Bitcoin’de yoğun balina aktiviteleri, trend dönüyor mu?

Bitcoin’de yoğun balina aktiviteleri, trend dönüyor mu?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasının geneline hakim olan FUD, Bitcoin’de volatiliteyi artırdı. Son yapılan analizlerde yoğun balina aktiviteleri dikkatlerden kaçmıyor.

Bitcoin’de yoğun balina aktiviteleri, trend dönüyor mu?

Bitcoin ve kripto para piyasasının geneli çok ağır bir düzeltmenin içerisinde. Her düzeltme de yaşandığı gibi, BTC zayıfların elinden çıkıp güçlülerin eline geçiyor.

Bitcoin balinaları 17 Mayıs’ta yaşanan büyük düşüş öncesi, ellerindeki BTC’leri sistematik olarak sattı. Şimdi de düşük fiyatlardan yeniden satın alıyorlar. Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell trend dönüşümünü grafiklerle açıkladı.

Gradwell, borsalara akan BTC miktarının, son düşüşte, 21 Mayıs, bir önceki düşüş olan 19 Mayıs’a göre azaldığına dikkat çekiyor. 19 Mayıs’ta, 21 Mayıs’a göre 6 kat daha fazla BTC borsalara taşındı.

 

Bitcoin yatırımcı balinaları mayıs ayında satış yaptı. [Balinaların] bakiyeleri, 1-18 Mayıs arası 111 bin BTC azaldı. Ama sonra, 19 ve 20 Mayıs günleri [balina bakiyelerinde] 53 bin BTC artış yaşandı. Bu durumun piyasayı hareketlendirmesi pek olası değil ancak fırsattan istifade ettikleri açık.

 

Borsalara Bitcoin girişi son 180 güne kıyasla yüksek durumda. Ancak son satış furyasının altında. 19 Mayıs günü sonunda borsalara BTC girişi 271 bin BTC’yi buldu. Ama bugün [21 Mayıs] henüz 65 bin BTC’de.

 

 

Son düşüş sonrası benzer bir haber de Gemini borsası CEO’su Tyler Winklevoss’tan geldi. Winklevoss, kurumsal yatırımcıların düşük fiyatlardan BTC almaya devam ettiklerini vurguluyor. Ayrıca CoinGape raporuna göre, Coinbase’de de büyük miktarlarda OTC alım-satımları gerçekleşiyor.

Bitcoin’in bu aşamadan sonra konsolide olup yükselişe mi hazırlanacak yoksa yeni bir düşüş dalgasına mı girecek birlikte göreceğiz. Sanırım bu kararı da büyük piyasa yapıcıları verecek.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,121.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

 

Kaynak

Etiketler: