BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’deki yeni düşüşün kritik sebebi – BTC 35,000 doların altında
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin’deki yeni düşüşün kritik sebebi – BTC 35,000 doların altında

Bitcoin’deki yeni düşüşün kritik sebebi – BTC 35,000 doların altında
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı bu hafta ikinci defa 35,000 dolar seviyesinin altını gördü. Piyasaya yayılan FUD sonucu kısa vadeli traderler kayıplar veriyor. Buna sebep ise Çin’den gelen haberler. Öyle görünüyor ki bu sefer ülkedeki Bitcoin madenciliği hedef tahtasına oturtuluyor. Çin, dünyadaki BTC madenciliğinin yüzde 60’ını sağlayan ülke.


Bitcoin yine 35,000 doların altında

Bitcoin (BTC) fiyatı bu ay yeni bir dip dalışı yaptı. Bu düşüşe ise Çin’in Bitcoin madencileri ve traderlerini hedef alması. BTC bu hafta ikinci defa 35,000 dolar seviyesinin altına kayıyor. Bu hafta daha önce de gün içi 33,729 dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin ardından toparlanmıştı. Traderler bu düşüşlerde ağır kayıplar verdi.

Büyük FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) ortamında traderler ellerindeki birikimleri tasfiye etmeye başladı. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin ağında gerçekleşen kâr ve kaybın tüm zamanların en düşük seviyesini gördüğünü belirtiyor.

Bitcoin’deki yeni düşüşün kritik sebebi – BTC 35,000 doların altında

Bitcoin son bir haftada 40,000 doların altına iniş ve çıkışlar yaşarken, volatilite de yüksek seyrediyor.

Çin şimdi de Bitcoin madencilerini hedef alıyor

Bitcoin fiyatındaki son büyük düşüşü Çin’den gelen haberler tetikledi. Buna göre Çin, bankalar ve diğer finansal kuruluşlara kripto ile ilgili tüm işlemleri yasakladı. Zaten mevcut olan kripto yasağı bu sefer daha da genişletildi.

Şimdi ise Çin yetkili kurumları, madenciler ve traderler üzerindeki baskıyı artırıyor. Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ve Devlet Konseyi bir açıklama yaparak, ülkenin finansal sistemini korumak için daha sert düzenlemelere ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Son açıklamada Çin, “Bitcoin madenciliği ve ticaret davranışını kırmak ve bireysel risklerin sosyal alana aktarılmasını kararlı bir şekilde önlemek” gerektiğini belirtiyor. Ayrıca Bitcoin kullanımının yasallığını da tartışmaya açılıyor. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Hisse senedi, borç ve döviz piyasalarının düzgün işleyişini sürdürmek, yasa dışı menkul kıymet faaliyetlerini ciddi şekilde engellemek ve yasa dışı mali faaliyetleri ciddi şekilde cezalandırmak gerekiyor”.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: