1. Home
  2. Güncel Haber
  3. İşte kripto balinalarına ait devasa XLM işleminin kaynağı!

İşte kripto balinalarına ait devasa XLM işleminin kaynağı!

İşte kripto balinalarına ait devasa XLM işleminin kaynağı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto balinaları iş başında! Balinalara ait büyük işlemleri takip eden popüler bir hesap, son 24 saat içinde 800 milyon XLM taşındığını tespit etti. 800 milyon XLM coin nereye taşındı?

Kripto balinaları 800 milyon XLM transfer etti!

Son 24 saat içinde balinalar tarafından 800 Milyon XLM taşındı! Dijital para birimlerine ait büyük balina hareketlerini takip eden Blockchain hizmeti, son 24 saat içinde büyük yatırımcılar tarafından yaklaşık 800 milyon XLM taşındığını tespit etti.

İşte kripto balinaları tarafından yapılan devasa XLM işleminin kaynağı!

Whale Alert tarafından paylaşılan tweete göre; toplamda 800 milyon XLM, kimliği bilinmeyen kullanıcılar tarafından taşındı. Transfer edilen bu devasa rakam ise 351.697.770 dolara tekabül ediyor.

kripto balinaları İşte kripto balinalarına ait devasa XLM işleminin kaynağı!

Bu, son birkaç hafta içinde gerçekleşen ilk büyük XLM hareketiydi.

Peki bu devasa işlemlerin nedeni ve kaynağı neydi?

XLM tabanlı bir ETP’nin kısa süre önce piyasaya sürülmesinin ardından, kripto balinaları tarafından dev miktarlarda XLM transferleri gerçekleştirildi. Kripto balinalarına ait bu işlemlerin nedeni bu yeni ETP olabilir mi?

İsviçre merkezli kripto varlık platformu XLM ve ADA tabanlı ETP’ler başlattı!

Yukarıda bahsedilen büyük balina hareketini tetikleyen nedenlerden birisi de 21Shares, tarafından piyasaya sürülen yeni ETP’ler (borsada işlem gören ürünler) olabilir.

 ETP’ler merkezi, kripto dostu bir ülke olarak bilinen İsviçre’de bulunan, yatırım ürünü sağlayıcısı 21Shares tarafından başlatıldı. Kripto varlık yöneticisi 22 Nisan’da kripto tabanlı borsada işlem gören ürünlerinin (ETP’ler) arasına, Cardano blokchaininin yerel tokeni ADA ve Stellar XLM’yi eklediğini duyurdu.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada XLM, CoinMarketCap sıralamasında 15. sırada yer alıyor ve 0,44 dolardan işlem görüyor. Son yirmi dört saat içinde, kripto para %8.41’lik bir artış gösterdi.

Kaynak