1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto analistten Bitcoin uyarısı: 2022 yılının yeni dibi gelir mi?

Kripto analistten Bitcoin uyarısı: 2022 yılının yeni dibi gelir mi?

Kripto analistten Bitcoin uyarısı: 2022 yılının yeni dibi gelir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para analisti, Bitcoin’in yeni bir büyük değer kaybı yaşayabileceğini belirterek, hisse senetleri piyasanın 2022’nin yeni dip seviyesi görmesine dikkat çekiyor. BTC ve kripto paraların fiyatı nasıl etkilenir?


Kripto analistten Bitcoin uyarısı: 2022 yılının yeni dibi gelir mi?

Çok sayıda takipçisi olan kripto analist ve trader, Bitcoin yatırımcılarına uyarıda bulunuyor. Buna göre, BTC fiyatı yeni bir büyük düşüş yaşayabilir. Sebebi ise hisse senetleri piyasasındaki gerileme.

Cantering Clark adını kullanan trader, Twitter üzerinden 146,700 takipçisine Bitcoin konusunda uyarıda bulunuyor. Buna göre eğer S&P 500 (SPX) piyasası ayı durumuna devam ederse, BTC mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 40 düşebilir. Şöyle açıklıyor.

“Eğer S&P 500, bir sonraki başlıca bölge olan 3200-3400 puan seviyelerine düşerse, bence en doğru tahmin kriptonun da en az bunun 2-3x katı darbe alması olacak. Burada en azından Bitcoin’in en azından 12,000 dolar – 13,000 dolar bölgesini ziyaret etmesinden bahsediyoruz.

Tabii insanlar burada son günlerde görülen pozitif durumlardan söz edecek. Buradan gelen güç dikkate değer. Ancak SPX düşmeye başlar başlamaz kısa vadede düşüş tetiklenecek. Tüm risk varlıkları aynı anda düşer.”

İlgili – Bitcoin fiyatında Ekim ve Kasım’da yükselişe işaret eden 2 indikatör

Kripto analistten Bitcoin uyarısı: 2022 yılının yeni dibi gelir mi?

Kaynak: Cantering Clark/Twitter

S&P 500, Cuma günü 3,585.61 puandan kapanış yaptı. 2022 yılının önceki dip seviyesi 3,636 puandı ve Haziran’da görülmüştü. Şimdi önceki dipten yüzde 1.39 oranında daha aşağı bir seviyeden kapanış geldi.

İlgili – Ethereum fiyatında yeni düşüş ve 2 kritik destek: Güncel ETH teknik analizi

Cantering Clark, kısa vadede ise Bitcoin boğalarının 20,000 dolar fiyat bölgesini geri alabilmesi durumunda bir miktar güven tazeleyebileceğini belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Bu yerel zirvelerin üzerine kırılma olursa, bence Bitcoin yakında bir momentum görebilir.”

Başka bir kripto analist Jack (takma adı) de BTC için Cantering Clark ile benzer görüşler paylaşıyor. Ona göre eğer Bitcoin 20,000 doların üzerine çıkarsa yeni bir boğa momentumu kazanabilir.

Bitcoin şu an 19,323 dolardan işlem görüyor ve günlük bazda yatay bir seyre sahip.

Kaynak

Etiketler: