1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Kripto analist, Bitcoin’in ne zaman yükselmeye başlayacağını açıkladı

Kripto analist, Bitcoin’in ne zaman yükselmeye başlayacağını açıkladı

Kripto analist, Bitcoin’in ne zaman yükselmeye başlayacağını açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti ve trader Jason Pizzino, Bitcoin’in (BTC) şu an birikim fırsatı döneminin sonuna yaklaştığını söylüyor. Bu birikim aşamasından sonra ise BTC yükselmeye başlayacak. İşte, sonuna geldiğimiz bu aşama için kaç ay kaldığını açıklıyor.


Kripto analiste göre Bitcoin birikim fırsatı son günlerini yaşıyor

Ünlü kripto analisti Jason Pizzino, Youtube üzerinden 279.000 takipçisiyle yeni Bitcoin değerlendirmesini paylaştı. Analist, piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı (MVRV) metriği üzerinden yaptığı analize göre, Bitcoin ayı piyasasının son aşamasında. Hatta bu aşamanın bitmesi için birkaç ay kalmış olabilir. Bu da birikim için son şans demektir. Şöyle diyor:

“Bitcoin’in MVRV birikim bölgesinin altında kaldığı dönem için son beş ay kalmış. Bu dönem aslında çok iyi bir alım fırsatı sunuyor. Ardından ise piyasa çok daha yüksek fiyatlardan birikim yapmaya başlayacak. Tıpkı 2015, 2019 ve 2020 yıllarında olduğu gibi. Bu birikim fırsatının bitmesinden sonra ise bir sonraki boğa piyasası gelecek.”

MVRV değerleri birin altına düşerse, ciddi piyasa kapitülasyonuna ve birikimin devam ettiğine işaret eder. Bitcoin’in mevcut MVRV oranı şu anda 0,85’in altında.

İlgili – 2018 Bitcoin dip tahmini doğru çıkan analistten 2023 için sevindirici haber

Bitcoin 15.600 doların altına düşer mi?

Kıdemli analist, Bitcoin boğa rallisi tarihini öne çekti: İşte, 2023'te beklediği seviye

Analist aynı zamanda Bitcoin fiyatının 15.600 dolar civarındaki 2022 yılı dip seviyesinin altına düşüp düşmeyeceği konusunda da görüşünü paylaşıyor. Şöyle diyor:

“Çok kolaylıkla düşebilir. Çünkü birçok yatırımcı çok daha düşük fiyatlar bekliyor. Ancak birçok veri şunu gösteriyor. Eğer Bitcoin için henüz dip seviyeye ulaşılmadıysa o zaman çok yakınındayız.”

Pizzino aynı zamanda 18.500 dolar direncine dikkat çekiyor. Ona göre eğer bu direnç çok güçlü çıkarsa o zaman BTC fiyatı 13.000 dolar ile 14.000 dolar civarında dip yapabilir.

İlgili – Santiment: Yeni Bitcoin boğa rallisini başlatacak önemli katalizör

Ünlü kripto analisti Jason Pizzino, Bitcoin fiyatının ilk önce 18.500 dolar seviyesine doğru bir test yapacağını söylüyor. Burası kilit seviye. Eğer buradaki direnç yükselişi durdurursa o zaman lider kripto para belirtilen dip seviyelere doğru düşebilir.

Kaynak

tags: