1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 2018 Bitcoin dip tahmini doğru çıkan analistten 2023 için sevindirici haber

2018 Bitcoin dip tahmini doğru çıkan analistten 2023 için sevindirici haber

2018 Bitcoin dip tahmini doğru çıkan analistten 2023 için sevindirici haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2018 Bitcoin (BTC) döngüsünde dip durumunu doğru bir şekilde tahmin eden kripto analist, şimdi de ayı piyasasının sona ermesi ile ilgili önemli açıklama yaptı. Açıklamanın ayrıntılarına bakalım.


2018 Bitcoin dip tahmini doğru çıkan analistten 2023 için sevindirici haber

Kripto para piyasasında Smart Contracter takma adıyla bilinen analist, Twitter’de 217.400 takipçisine yaptığı açıklamada, 2023 yılının başında yeni bir dip görebileceğimizi söylüyor. Ancak buna rağmen ardından piyasa koşulları iyileşmeye başlayacak. Şöyle açıklıyor:

“Kripto para ayı piyasasının en kötü kısmını geride bıraktık. 2023 yılının ilk çeyreğinde yeni bir dip görebiliriz. Ancak yine de FTX’in iflasa başvurması ve 2 trilyon dolarlık varlık dağılımından sonra güvenli bir şekilde en kötü günleri geride bıraktığımızı düşünebiliriz. Daha iyi zamanlar geliyor.”

İlgili – Santiment: Yeni Bitcoin boğa rallisini başlatacak önemli katalizör

Analist aynı zamanda Bitcoin fiyatı ile hisse senetleri arasındaki güçlü korelasyona dikkat çekiyor. Bu ilişki Bitcoin ile Tesla hisseleri söz konusu olduğunda çok daha güçlü oluyor. Şöyle devam ediyor:

“Kripto para piyasası son birkaç yılın büyük bir bölümünde hisse senetleri ile korelasyon içinde oldu. Ancak Bitcoin grafiğinin TSL ile aslında birebir olduğunu görüyoruz. Çok çılgınca.”

2018 Bitcoin dip tahmini doğru çıkan analistten 2023 için sevindirici haber

Kaynak: Smart Contracter/Twitter

İlgili – Kripto analistten Bitcoin için ‘büyük geri dönüş sinyali’ açıklaması

Bitcoin 2023 yılına 16.500 dolardan işlem görerek başladı. Son birkaç günde ise 16.800 dolara kadar çıktı.

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini ise Kasım 2021’de görmüştü. O zamandan bu yana yüzde 75 oranında değer kaybetti. Yaklaşık bir yıldır da ayı durumu yaşıyor. Buna ek olarak Terra/LUNA projesi ile FTX borsasının yaşadığı çöküşler de piyasaya ek darbeler vurdu.

İlgili – SOL coin fiyatında %18 ralli sonrası kritik direnç: Solana teknik analizi

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2023 – 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: