1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Kraken, Bitcoin’in ne zaman yükseleceğini ve neden bu kadar düştüğünü açıklıyor

Kraken, Bitcoin’in ne zaman yükseleceğini ve neden bu kadar düştüğünü açıklıyor

Kraken, Bitcoin’in ne zaman yükseleceğini ve neden bu kadar düştüğünü açıklıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Kraken, Bitcoin ve kripto para piyasasının mevcut durumu ile ilgili yeni bir rapor yayımladı. Buradaki önemli bilgiler önümüzdeki aylarda neler bekleyebileceğimize ışık tutuyor.


Kraken raporu, Bitcoin’in ne zaman yükseleceğini ve neden bu kadar düştüğünü açıklıyor

Bitcoin ve kripto para piyasası 2022 yılının ikinci çeyreğinde büyük bir düzeltme yaşadı ve piyasa durumu da aşırı ayıya dönüştü. Global makro ekonomik durum da aşırı zayıf kalmaya devam ediyor. Bundan dolayı genel piyasaya yönelik görüşler de kötümser kalmaya devam ediyor. Böyle bir ortamda Wall Street’in çoğu Bitcoin’in yeni bir yüzde 50 düzeltme ile 10,000 dolara gitmesini bekliyor.

Kripto para borsası Kraken ise yakın bir zamanda yeni bir rapor yayımladı ve önümüzdeki aylarda piyasayı nelerin beklediği ile ilgili öngörülere yer veriyor. Bu raporda özellikle Bitcoin’in durumuna değiniliyor. Çünkü BTC, genel olarak kripto paralara yön veren bir konuma sahip.

İlgili – Uzman analistten korkutan tarihin en büyük Bitcoin çöküşü tahmini

Geçen hafta 20,000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başaran Bitcoin (BTC), bir kez daha satış baskısı yaşadı ve bu kritik seviyenin altına kaydı. Son birkaç haftadır Bitcoin 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) altında işlem görmeye devam ediyor. Bu da aslında uzun vadeli yatırımcılar için iyi bir birikim noktası fırsatı sunuyor.

Buna ek olarak Bitcoin’in piyasa değerinden gerçekleşen değere (MVRV) z-skoru, dünyanın en büyük kripto parasının aşırı satış bölgesinde olduğunu gösteriyor. Son düzeltmeden sonra, Bitcoin’in MVRV z-skoru, sıfır seviyesinin altına düştü. Bu da BTC’nin aşırı satıl bölgesinin derinliklerinde olduğunu gösteriyor. Tarihsel olarak bu kadar aşırı satış durumu güçlü destek olarak görev yapmıştı.

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 dolar mücadelesi: Güncel BTC teknik analizi

Kraken raporu, Bitcoin’in ne zaman yükseleceğini ve neden bu kadar düştüğünü açıklıyor

Kaynak: Kraken Intelligence

MVRV z-skoru BTC fiyatındaki toparlanma ile birlikte 1’in üzerindeki nötr bölgeye girer ve orada kalırsa, bu ağ talebinin arttığı anlamına gelecek. Kraken raporu da şöyle diyor:

“ MVRV z-skorunun 2015, 2018 ve 2020 ayı piyasalarındaki çok daha düşük seviyelere ulaşması için hala alanı var. Buna rağmen bu veri BTC’nin Covid-19 salgınının ilk döneminde 3,900 dolara düşüğü Mart 2020 tarihindeki seviyeye hızla yaklaşıyor.”

Bu da lider Bitcoin için toparlanma fırsatı anlamına geliyor.

İlgili – Ethereum fiyatında 1,000 doların üzerindeki kritik destek: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: