okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-2.25%
Bitcoin
67.872,23 USDT
eth
ETH
-1.63%
Ethereum
3.830,67 USDT
bch
BCH
-5.07%
Bitcoin Cash
464,82 USDT
xrp
XRP
-1.31%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.9%
Litecoin
82,77 USDT
bnb
BNB
-0.71%
Binance Coin
599,57 USDT
sol
SOL
-1.51%
Solana
167,58 USDT
avax
AVAX
-3.27%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.21%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.36%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
-3.49%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
1.08%
Shiba Inu
0,00 USDT

Uzman analistten korkutan tarihin en büyük Bitcoin çöküşü tahmini

Bitcoin neden düştü? İşte düşüşün perde arkasında yaşananlar...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finansal analist, bu yıl yaşanan ve Bitcoin’in değerinin üçte ikisinin kaybettiği en büyük kripto para çöküşlerinden birinin kaçınılmaz olduğunu belirtiyor. Hatta, bu süreçte her 10 projeden sadece birinin hayatta kalacağı tahminini paylaşıyor.


Uzman analistten korkutan tarihin en büyük Bitcoin çöküşü tahmini

Broker kıyaslama sitesi Forex Suggest’in genel müdürü Louis Schoeman, devam eden düşüşlerin kripto para projelerinin yüzde 90’ını öldüreceğini tahmin ediyor. Bu tahmininin dayanakları konusunda neler söylediğine bakalım.

Bitcoin fiyatı 9 aylık hızlı büyümeden sonra Kasım 2021’de 69,000 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Şimdi ise 20,000 dolar civarında işlem görüyor. ATH değerinden bu yana önemli ölçüde değer kaybetti. Aynı zamanda zirveden sonra piyasa değerinden de 900 milyar dolar yitirdi. Schoeman ise şöyle diyor:

“Bu bir temizlik süreci. Aynı zamanda hiç coini olmayanlara ilk defa piyasaya girme fırsatı da sunuyor. Kriptoda şimdi şans cesur olanlardan yana.”

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 dolar mücadelesi: Güncel BTC teknik analizi

Tüm Bitcoin ayı sezonlarını doğru bilen analistten yeni tahmin!

Bu iyimser görüşlere rağmen, Bitcoin fiyatının son bir ayda yüzde 37 düştüğünü söyleyelim. 2011 yılından bu yana görülen en büyük aylık düşüş. Ethereum ise daha sert çakıldı ve ETH tokende yüzde 45’lik düşüş var. Schoeman şöyle devam ediyor:

“Şu an tarihin en büyük kripto çöküşünü yaşıyoruz. Şuna da dikkat çekmek gerekiyor ki son iki yılda Bitcoin de dahil çeşitli coinlerde büyük balonlar oluştu ve bundan dolayı da bu büyüklükte bir çöküş kaçınılmazdı.”

Uzman analiste göre, sadece temel olarak en güçlü kripto projeler bu kanlı ayı piyasasından sağ çıkabilir. Sektörün birçok önemli ismi de zaten uzun vadeli bir kripto kışı hazırlığı yapıyor. Bundan dolayı Coinnbase, Crypto.com ve Gemini gibi büyük şirketler yüzlerce işçinin görevine son verdi.

İlgili – Ethereum fiyatında 1,000 doların üzerindeki kritik destek: Güncel ETH teknik analizi

Kripto para ayı piyasasında coinlerin değerinin yüzde 90’ını kaybetmesi çok da sıra dışı bir durum değil. Son 10 yılda piyasada iki büyük düşüş dönemi yaşandı ki Bitcoin fiyatı da bu sürede değerinin yüzde 80’ini kaybetti. Ancak yine de toparlandı ve yeni zirvelere koştu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.