Loading...
btc
BTC
-1.03%
Bitcoin
64.207,09 USDT
eth
ETH
-0.05%
Ethereum
3.511,41 USDT
bch
BCH
-0.8%
Bitcoin Cash
386,72 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-2.01%
Litecoin
73,19 USDT
bnb
BNB
-0.34%
Binance Coin
585,66 USDT
sol
SOL
-0.45%
Solana
132,96 USDT
avax
AVAX
0.8%
Avalanche
27,80 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
1.01%
Poladot
5,70 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-0.35%
Shiba Inu
0,00 USDT

Korkulan kripto madenciliği yasasını yazan senatörden açıklama

Dünyanın en büyük kripto para borsasından Bitcoin madencilerine güzel haber!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin New York eyaletinde kripto madenciliği ile ilgili yeni bir yasa kabul edildi. Bu yasa için yasak geleceği yönünde korkutan yorumlar dile getiriliyor. Ancak yasayı hazırlayan senatörden önemli bir açıklama var.


Korkulan kripto madenciliği yasasını yazan senatörden açıklama

New York Eyalet Meclisi Üyesi Anna Kelles, hazırladığı kripto madenciliği yasası konusunda korku yayan yorumlardan usandığını söylüyor. Kelles’in hazırladığı ve eyalette belirli türdeki yeni kripto para madenciliklerine iki yıllık bir moratoryum koymayı öngören yasa tasarısı Cuma günü sabah saatlerinde eyalet senatosundan geçti. Şimdi gözler Vali Kathy Hochul’de. Ya imzalayarak yürürlüğe koyacak ya da veto edecek.

Kelles ise CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Şunu anlamak önemli ki bu bir yasak değil.” diyor. Kelles şöyle devam ediyor:

“Bu sadece üç sayfalık bir yasa tasarısı. İnsanların bunu okuması çok muhteşem olurdu. Ancak çoğu zamanda sadece duygular işin içine katılarak yorumlar yapılıyor.”

Bu yasa, çok özel kriterleri karşılayan kripto madenlerin işine son vererek eyaletteki karbon salınımını azaltmayı amaçlıyor.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

ABD’den Bitcoin için güzel haber!

Bu yasanın olumsuz etkileyecek madencilerin özellikleri şöyle: Yoğun bir şekilde enerji kullanarak blockchain işlemlerini onaylamada proof of work konsensüsü kullananlar. Ayrıca fosil yakıtları yakan enerji santrallerinden elektrik alan madenciler. Eğer madenciler bu kategoriye giriyorlarsa, işletmelerini genişletemeyecek ve izinlerini uzatamayacak. Aynı zamanda böyle madenciliğe yeni başlayacaklara da izin verilmeyecek.

İlgili – Ethereum fiyatı yeniden ana desteğe yöneldi: Güncel ETH teknik analizi

Burada bahsedilen ve çok enerji kullanan madencilik türü olan proof of work daha çok Bitcoin’e özgü. Ethereum ise daha az enerji ihtiyacı olan bir sürece geçiyor. Ancak yine de birkaç ay daha bu yöntemi kullanmaya devam edecek.

Kelles, bu yasanın 10-15 bilgisayarla madencilik yapan küçük madencileri etkilemeyeceğini belirtiyor. Yasa daha çok yüksek enerji kullanımını azaltmaya teşvik etmek için çıkarılıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.