1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Korkulan kripto madenciliği yasasını yazan senatörden açıklama

Korkulan kripto madenciliği yasasını yazan senatörden açıklama

Korkulan kripto madenciliği yasasını yazan senatörden açıklama
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin New York eyaletinde kripto madenciliği ile ilgili yeni bir yasa kabul edildi. Bu yasa için yasak geleceği yönünde korkutan yorumlar dile getiriliyor. Ancak yasayı hazırlayan senatörden önemli bir açıklama var.


Korkulan kripto madenciliği yasasını yazan senatörden açıklama

New York Eyalet Meclisi Üyesi Anna Kelles, hazırladığı kripto madenciliği yasası konusunda korku yayan yorumlardan usandığını söylüyor. Kelles’in hazırladığı ve eyalette belirli türdeki yeni kripto para madenciliklerine iki yıllık bir moratoryum koymayı öngören yasa tasarısı Cuma günü sabah saatlerinde eyalet senatosundan geçti. Şimdi gözler Vali Kathy Hochul’de. Ya imzalayarak yürürlüğe koyacak ya da veto edecek.

Kelles ise CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Şunu anlamak önemli ki bu bir yasak değil.” diyor. Kelles şöyle devam ediyor:

“Bu sadece üç sayfalık bir yasa tasarısı. İnsanların bunu okuması çok muhteşem olurdu. Ancak çoğu zamanda sadece duygular işin içine katılarak yorumlar yapılıyor.”

Bu yasa, çok özel kriterleri karşılayan kripto madenlerin işine son vererek eyaletteki karbon salınımını azaltmayı amaçlıyor.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

ABD’den Bitcoin için güzel haber!

Bu yasanın olumsuz etkileyecek madencilerin özellikleri şöyle: Yoğun bir şekilde enerji kullanarak blockchain işlemlerini onaylamada proof of work konsensüsü kullananlar. Ayrıca fosil yakıtları yakan enerji santrallerinden elektrik alan madenciler. Eğer madenciler bu kategoriye giriyorlarsa, işletmelerini genişletemeyecek ve izinlerini uzatamayacak. Aynı zamanda böyle madenciliğe yeni başlayacaklara da izin verilmeyecek.

İlgili – Ethereum fiyatı yeniden ana desteğe yöneldi: Güncel ETH teknik analizi

Burada bahsedilen ve çok enerji kullanan madencilik türü olan proof of work daha çok Bitcoin’e özgü. Ethereum ise daha az enerji ihtiyacı olan bir sürece geçiyor. Ancak yine de birkaç ay daha bu yöntemi kullanmaya devam edecek.

Kelles, bu yasanın 10-15 bilgisayarla madencilik yapan küçük madencileri etkilemeyeceğini belirtiyor. Yasa daha çok yüksek enerji kullanımını azaltmaya teşvik etmek için çıkarılıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.