1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. DeFi’de en yüksek getiri AAVE’de ama…

DeFi’de en yüksek getiri AAVE’de ama…

DeFi’de en yüksek getiri AAVE’de ama…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının önemli bir parçası olan DeFi’de en yüksek kümülatif getiri sağlayan coin AAVE oldu. Buna rağmen AAVE’de olumsuz kabul edilebilecek gelişmeler de var.


DeFi’de haftanın en yüksek getiri sağlayan coini AAVE ama bir de olumsuz yönü var

DeFi sektöründe varlıklar bir birine çok yakın performanslar sergiledi. Çünkü bu hafta daha sakin bir çevre ve katalizör eksikliği sektöründeki varlıkların ticaretini etkileyen başlıca faktörlerdi. Ancak bir kripto para diğerlerinden farklıydı.

AAVE neden farklı?

DeFi kripto paraları arasında diğerlerinden seçilen AAVE, merkezsiz bir ödünç sistemi ve kullanıcıların kripto paraları ödünç alıp vermesine ve faiz geliri elde etmesine olanak sağlıyor. AAVE protokolü en güçlü güncellemeleri yaptıktan sonra tokenin fiyatı da yüzde 97 yükseldi. Bundan dolayı da DeFi kapasitesi iyice güçlendi. AAVE Platform’un V3 versiyonu önemli ölçüde değişiklikler getirdi.

İlgili – Aave nedir ve geleceği nasıl? AAVE coin iyi bir yatırım mı?

Bu değişiklikler arasında chainler arası işlemlerin etkinleştirilmesi ve daha yüksek borçlanma gücünün sağlanması da var. Buna ek olarak bu güncellemeler protokolü korurken yeni varlıkların listelenmesi ve sistemdeki diğer birkaç yükseltme arasında gaz optimizasyonu da içeriyor. Artık AAVE’nin protokolü V3 versiyonu başlatmasından sonra performans ile ilgili dönüşler almaya başladı. Bu dönüşlerin nasıl olduğuna bakalım.

DeFi alanında kümülatif getiri açısından AAVE haftayı %13,3 kazançla kapatarak sektöre öncülük ediyor. İşte bu durumun grafik gösterimi:

DeFi’de en yüksek getiri AAVE’de ama...

Kaynak: Messari

Buna ek olarak son 24 saatte Ethereum cüzdanları arasında en çok ticareti yapılan kripto paralardan biri de AAVE oldu. Aynı zamanda en çok satın alınan coinler arasında da dördüncü sırada.

Yine son 24 saatte Ethereum balinalarının en çok kullandığı akıllı sözleşme de bu tokena ait. WhaleStats platformunun verileri bunu gösteriyor.

İlgili – Güncel Aave coin fiyat tahmini ve gelecek beklentisi 2022- 2025

Ancak olayın olumsuz yanı da var

Her ne kadar Aave en yüksek kümülatif getiri sağlayan coin olsa da yeni bir yüzde 2’lik düzeltme ile 105 dolar civarında işlem görüyor. Daha kötü bir haber ise on-chain verilerde. Bu veriler AAVE’nin pek övüneceği bir şeyi göstermiyor.

Ağda açılan adres sayısı yüzde 55 ile ağ büyümesinde düşüşü gösteriyor. Mayıs ayındaki çöküşten bu yana AAVE ağı bir büyüme belirtisi göstermiyor. Zaten muhtemelen bundan dolayı da fiyatı hala ayı bir görünüm vermeye devam ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.