1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kapanan ve yeniden başlatılan Solana blockchainde neler yaşandı?

Kapanan ve yeniden başlatılan Solana blockchainde neler yaşandı?

Kapanan ve yeniden başlatılan Solana blockchainde neler yaşandı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana blockchain dün akşam bir süreliğine kapatıldı. Şimdi kripto para dünyanın bu önemli projesinin yeniden çalışmaya başladığı bildiriliyor. Peki, neler oldu? Ayrıntılara bakalım.


Kapanan ve yeniden başlatılan Solana blockchainde neler yaşandı?

Bloomberg’de yer alan habere göre, Solana blockchain yeniden çalışmaya başladı. Solana ağı 4 saatten fazla kapalı kalmıştı. Bunun başlıca sebebinin ile yazılımda yaşanan bir hata olduğu açıkladı. Tabii son bir yılda bu ağda böyle birkaç kapanma yaşandı. Bu da sonuncu örnek.

Solana, bir yıl gibi kısa bir sürede hızla yükselerek Bitcoin ve Ethereum gibi sektör liderlerine alternatif olmuştu. Ancak son aylarda yaşanan ağ kapanmaları ve aksaklıklar ağa zarar veriyor. Mesela, Ocak 2022’de bir dizi ağ sorunu, kapanma ve devre dışı kalma olayı yaşadı ki bazıları 18 saatte kadar sürdü. Tabii bu durumlar traderleri çileden çıkarıyor. Çünkü bir yandan tokenlerinin değeri düşerken, diğer yandan paralarını ağdan çıkaramama sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar.

İlgili – Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

Solana ise Twitter üzerinden günün erken saatlerinde yaptığı açıklama, tüm fonların güvende olduğu ve ağın güvenliğinde de bir sorun olmadığı bildirildi.

Solana Status (@SolanaStatus) Twitter hesabı ise şu bilgiyi verdi:

“Doğrulayıcı operatörleri, ağın konsensüse varamamasından sonra yaklaşık 4 buçuk saatlik bir kesintinin ardından, 21:00 UTC’de (TSİ 00.00) Mainnet Beta’nın küme yeniden başlatılmasını başarıyla tamamladı. Ağ operatörleri ve uygulamalar, önümüzdeki birkaç saat içinde istemci hizmetlerini geri yüklemeye devam edecek.”

Bu arada Solana fiyatı üç gündür art arda düşüyor. Yüzde 4.8’lik gerilemeden sonra 38.67 dolara geldi. Birçok diğer altcoinden daha düşük performansa sahip. Tabii genel piyasada da benzer bir düşüş var. Bitcoin ve Ethereum da benzer gerilemeler yaşıyor. Kasım 2021’de ise SOL coinin 260 dolara kadar çıktığını hatırlatalım.

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2022 – 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: