1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Kanada nüfusunu geçen Bitcoin adres sayısında yeni rekor

Kanada nüfusunu geçen Bitcoin adres sayısında yeni rekor

Kanada nüfusunu geçen Bitcoin adres sayısında yeni rekor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin adres sayısı yeni bir rekora imza attı. Blockchain verilerinin ne gösterdiğine ve bu verilerin ne anlama geldiğine bakalım.


Kanada nüfusunu geçen Bitcoin adres sayısında yeni rekor

En az 1 satoshi (sat) ya da daha fazlasına sahip olan Bitcoin adresleri sayısı yeni bir rekor kırdı. Blockchain verilerine göre, BTC adreslerinin sayısı 40 milyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC ise en çok insanın sahip olduğu kripto para. Öyle ki BTC adres sayısı Kanada gibi büyük bir ülkenin nüfusunun da üzerinde.

Bu arada 0.001 Bitcoin’den fazla bakiyesi olan adres sayısı ise 20.2 milyon. Bu miktar yaklaşık 50 dolar ediyor. Bu adreslerin sayısı 2019’deki sayıdan iki kat fazla. Aynı zamanda Ocak 2018’deki zirve döneminden de 6 milyon adres daha fazla.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı için kritik sinyaller

Neredeyse 10 milyon adreste ise 0.01 Bitcoin var. Bu da yaklaşık olarak 500 dolar demek. Bu tür adreslerin sayısı 2020’den bu yana yüzde 30 arttı. 2020’de 0.01 BTC’ye sahip adres sayısı 7 milyondu. Aynı zamanda 2018 ve 2019’a göre ise 2 kat artmış.

Diğer yandan 5,000 dolar değere kadar Bitcoin sahibi olan adres sayıları çok az değişti. 2020 yılına göre 1 milyon, 2018 yılına göre ise 1.5 milyon adres artış var.

Kanada nüfusunu geçen Bitcoin adres sayısında yeni rekor

Bitcoin’in dağılımı Kasım 2021

İlgili – Güncel Bitcoin BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Bu veriler üzerinden daha fazla değerlendirme yapamayız. Çünkü bir adresin birden fazla sahibi olabileceği gibi, bir kişinin de birden fazla adresi olabilir.

Yine de kesin olarak şunu söyleyebiliriz. Bitcoin adres sayısında dikkate değer bir büyüme yaşandı.

Diğer yandan açık olan şu ki Bitcoin sahipleri arasında bireyseller önde gidiyor. Çünkü, düşük bakiyelere sahip adreslerdeki büyüme, yüklü bakiyeli adreslere göre çok daha fazla. Ayrıca büyük ara sahipleri de özel anahtarlarla ilgilenmek istemiyorlar. Tabii böyle bir hizmet veren kuruluşlar dışında.

Kaynak

tags: