1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. JPMorgan son Bitcoin yükseliş nedenlerini açıkladı!

JPMorgan son Bitcoin yükseliş nedenlerini açıkladı!

JPMorgan son Bitcoin yükseliş nedenlerini açıkladı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

JPMorgan uzmanlarına göre, bu hafta görülen Bitcoin rallisinin arkasında kurumsal yatırımcılar var.

JPMorgan: Kurumsal yatırımcı enflasyona karşı Bitcoin alıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, 50.000 dolarlık direnç seviyesinin çok üzerine çıktı ve %35’in üzerinde değer kazandı. BTC 1 trilyon dolarlık piyasa değerini geri aldı.

JPMorgan tarafından Perşembe günü müşterilerle paylaşılan bir nota göre, BTC fiyatındaki son artış, ağırlıklı olarak enflasyona karşı korunma arayan kurumsal yatırımcılar kaynaklı olarak gerçekleşti.

Analistler, “Yatırımcılar arasında enflasyon endişelerinin yeniden ortaya çıkması, Bitcoin’in bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak kullanılmasına olan ilgiyi yeniledi” dedi. Açıklamanın devamında:

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e geri dönüyor gibi görünüyor. Belki de Bitkoini Altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görüyorlar.

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

JP Morgan

 

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’in enflasyon koruması konusunda yalnız değiller. Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary bu haftanın başlarında kriptonun portföyünde altından daha büyük bir yer kapladığını açıkladı.

JPMorgan analistleri, Mayıs ayında da kurumsal yatırımcıların Bitcoin’den çıkarak Altın’a geçtiklerini belirtmişlerdi.

 

https://twitter.com/michael_saylor/status/1446200436848054277

Bitcoin rallisi altında başka nedenler de var

JPMorgan, mevcut Bitcoin rallsinin arkasında olduğuna inandığı iki faktörü daha sıraladı:

Analistler, “ABD’li politika yapıcılarının, Çin’in kripto para birimlerinin kullanımını veya madenciliğini yasaklama yönündeki adımlarını takip etme niyeti olmadığına dair güvence verdiklerini” belirttiler ve şunları eklediler:

Lightning Network’ün son zamanlardaki yükselişi ve 2. katman ödeme çözümlerinin El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesine yardımcı oldu.


Bu haftaki diğer analistlerin aksine, JPMorgan bir Bitcoin vadeli ETF’sinin yakın zamanda onaylanacağına dair spekülasyonları fiyatın önemli bir itici gücü olarak göstermedi.

BTC yazı anında CoinMarketCap’e göre 53,884,76 dolardan işlem görüyor.

JPMorgan’ın bazı bölümlerinin kripto varlıklara ve blok zinciri girişimlerine artan bir ilgi duyduğunu ifade etmesine rağmen, CEO Jamie Dimon 22 Ekim’deki bir röportajda BTC’ye şüpheyle baktığını ve hatta bunu “biraz aptal altını” ile karşılaştırdığını belirtti.

Canlı BTC fiyatı: $ 16,976.61

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: