1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Jed McCaleb bu sefer Ripple (XRP) topluluğuna farklı bir sürpriz yaptı

Jed McCaleb bu sefer Ripple (XRP) topluluğuna farklı bir sürpriz yaptı

Jed McCaleb bu sefer Ripple (XRP) topluluğuna farklı bir sürpriz yaptı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Düzenli olarak yaptığı Ripple (XRP) satışları ve fiyata baskısı ile gündeme gelen eski Ripple yöneticisi Jed McCaleb, bu sefer bir sürpriz yaptı. Elinde kalan XRP’lerle ne yapmayı planlıyor?


Jed McCaleb bu sefer Ripple (XRP) topluluğuna farklı bir sürpriz yaptı

Ripple’ın kurucularından olan Jed McCaleb’in elinde hala 5 milyon XRP olduğunu gösteriyor veriler. Ancak öyle görünüyor ki McCaleb, düzenli olarak yaptığı XRP satışlarına ara verdi. Eski Ripple yöneticisine elinde kalan coinlerden ayrılmak zor mu geliyor?

Jed McCaleb, Ripple Labs’in kurucu ortaklarından ve aynı zamanda Ripple’ın eski baş teknoloji müdürüydü. Bundan dolayı şirketten ayrılırken yüklü miktarda XRP eline geçti. Uzun süredir de bu coinleri agresif bir şekilde ve düzenli olarak satıyor. Yapılan hesaplamalar, McCaleb’in cüzdanındaki XRP’lerin 16 Temmuz’da biteceğini gösteriyordu. Ancak veriler hala elinde 5.32 milyon XRP, yani 1.79 milyon dolar değerinde coin olduğunu gösteriyor.

İlgili – XRP fiyatı kritik seviyeler ve işlem aralığı: Ripple teknik analizi

Ripple kurucu ortağından dev dump!

McCaleb, Ripple’ı kuran çekirdek ekibin bir parçasıydı ve 2013’te CTO olarak görev yapmıştı. Ancak 2014 yılında şirket ile bağlarını kopardı ve 2014 yılında da başka bir blockchain şirketi olan Stellar’ı kurmuştu. Ayrılmadan önce de Ripple’dan ödül olarak 9 milyar XRP almıştı.

Bu arada SEC’in Ripple ve yetkilileri aleyhine açtığı dava da McCaleb’i etkilemedi. Onun aleyhinde hiçbir suçlama olmadı ve XRP satışlarına da hiçbir engel getirilmedi.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

McCaleb, kripto para sektöründe etkili bir figür olmaya devam ediyor. Ripple’ı kurmadan önce, 2014’te saldırıya uğrayıp kapatılana kadar önemli bir kripto para ticaret platformu olan Mt. Gox borsasının da kurucusuydu.

Jed McCaleb’in şimdi XRP satışlarına ara vermesi kişisel sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Ya da sadece geri kalan XRP’lerden ayrılmak ona zor geliyor. Sonuçta artık Ripple ile olan bağı tamamen kopmuş olacak.

Kaynak

Etiketler: