Loading...
btc
BTC
-1.51%
Bitcoin
65.766,38 USDT
eth
ETH
-1.55%
Ethereum
3.415,35 USDT
bch
BCH
-3.77%
Bitcoin Cash
415,40 USDT
xrp
XRP
-2.19%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-2.32%
Litecoin
77,31 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,77 USDT
sol
SOL
-3.65%
Solana
141,91 USDT
avax
AVAX
-3.45%
Avalanche
29,92 USDT
ada
ADA
-3.99%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
-4.24%
Poladot
6,09 USDT
doge
DOGE
-4.15%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-4.41%
Shiba Inu
0,00 USDT

Jed McCaleb bu sefer Ripple (XRP) topluluğuna farklı bir sürpriz yaptı

Ünlü CEO'dan Bitcoin fiyatı için sınırları aşan tahmin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Düzenli olarak yaptığı Ripple (XRP) satışları ve fiyata baskısı ile gündeme gelen eski Ripple yöneticisi Jed McCaleb, bu sefer bir sürpriz yaptı. Elinde kalan XRP’lerle ne yapmayı planlıyor?


Jed McCaleb bu sefer Ripple (XRP) topluluğuna farklı bir sürpriz yaptı

Ripple’ın kurucularından olan Jed McCaleb’in elinde hala 5 milyon XRP olduğunu gösteriyor veriler. Ancak öyle görünüyor ki McCaleb, düzenli olarak yaptığı XRP satışlarına ara verdi. Eski Ripple yöneticisine elinde kalan coinlerden ayrılmak zor mu geliyor?

Jed McCaleb, Ripple Labs’in kurucu ortaklarından ve aynı zamanda Ripple’ın eski baş teknoloji müdürüydü. Bundan dolayı şirketten ayrılırken yüklü miktarda XRP eline geçti. Uzun süredir de bu coinleri agresif bir şekilde ve düzenli olarak satıyor. Yapılan hesaplamalar, McCaleb’in cüzdanındaki XRP’lerin 16 Temmuz’da biteceğini gösteriyordu. Ancak veriler hala elinde 5.32 milyon XRP, yani 1.79 milyon dolar değerinde coin olduğunu gösteriyor.

İlgili – XRP fiyatı kritik seviyeler ve işlem aralığı: Ripple teknik analizi

Ripple kurucu ortağından dev dump!

McCaleb, Ripple’ı kuran çekirdek ekibin bir parçasıydı ve 2013’te CTO olarak görev yapmıştı. Ancak 2014 yılında şirket ile bağlarını kopardı ve 2014 yılında da başka bir blockchain şirketi olan Stellar’ı kurmuştu. Ayrılmadan önce de Ripple’dan ödül olarak 9 milyar XRP almıştı.

Bu arada SEC’in Ripple ve yetkilileri aleyhine açtığı dava da McCaleb’i etkilemedi. Onun aleyhinde hiçbir suçlama olmadı ve XRP satışlarına da hiçbir engel getirilmedi.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

McCaleb, kripto para sektöründe etkili bir figür olmaya devam ediyor. Ripple’ı kurmadan önce, 2014’te saldırıya uğrayıp kapatılana kadar önemli bir kripto para ticaret platformu olan Mt. Gox borsasının da kurucusuydu.

Jed McCaleb’in şimdi XRP satışlarına ara vermesi kişisel sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Ya da sadece geri kalan XRP’lerden ayrılmak ona zor geliyor. Sonuçta artık Ripple ile olan bağı tamamen kopmuş olacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.