okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.59%
Bitcoin
68.803,52 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,81 USDT
bch
BCH
0.85%
Bitcoin Cash
474,38 USDT
xrp
XRP
-0.07%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.51%
Litecoin
83,86 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
601,78 USDT
sol
SOL
2.2%
Solana
172,41 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
0.89%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.25%
Poladot
7,39 USDT
doge
DOGE
3.23%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Rus lider Putin’den kritik Bitcoin yasağı onayı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Bitcoin yasağı ile ilgili yasayı onayladı. Bu konuda ülke genelinde farklı görüşler var. Ancak Rus liderin bu yasağa rağmen genel olarak Bitcoin madenciliğine destek verdiği de biliniyor.


Rus lider Putin’den kritik Bitcoin yasağı adımı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülke içinde Bitcoin ve kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklayan yasayı onayladı. Bu yasa ile Rusya’nın tüm bölgelerinde tüm dijital varlıkların ödeme yöntemi olarak kullanılması yasaklanıyor. Bu karar, federal yöneticiler ve Rusya’nın merkez bankası arasında ülkenin kripto para birimleri konusundaki duruşu üzerine uzun süren tartışmaların ardından geldi.

Rusya merkez bankası, Ocak ayından yaptığı açıklamada, kripto paraların tamamen yasaklanmasını önermişti. Merkez bankası tüm kripto para faaliyetlerinin, buna ödemeler, ticaret ve yatırım amaçlı işlemler de dahil, yasaklanmasını istiyordu. Ancak yeni yasa, Rusya merkez bankasının isteklerini tam yansıtmıyor. Bankanın önerisinden yaklaşık bir ay sonra, Rusya finans bakanlığı farklı bir öneri sunmuştu. Bunun sonucu da mevcut yasa geldi.

Twitter hesabı Altcoin Daily (@AltcoinDailyio) bu yeni gelişmeyi şöyle duyurdu:

“Rusya Devlet Balkanı Vladimir Putin, kripto para ödemelerini yasaklayan yasayı onaylayarak yürürlüğe koydu.”

Rusya finans bakanlığı ise kripto para yatırımlarına izin verilmesi gerektiğini önermişti. Yatırım yapmak demek Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraları satın almak ve ticaretini yapmak demek. Ancak finansal işlemleri gerçekleştirmek için kripto paraların kullanımının yasaklanmasını istemişti. Putin’in imzalayarak onayladığı yasaya bakılırsa, hükümet daha çok bakanlığı önerisini kabul etmiş.

Yeni yasanın metni Rusya parlamentosunun web sitesinde bulunuyor. Burada şu ifade dikkat çekiyor:

“Mal ve hizmet alımında, görülen işler ya da başka herhangi bir tazminat için ödeme yapmak için kripto para kullanımına yasak konulmuştur. Bu konuda yeni bir federal yasa çıkmadığı sürece bu yasak yürürlükte kalmaya devam edecek.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.