Loading...
btc
BTC
0.02%
Bitcoin
67.156,24 USDT
eth
ETH
0.08%
Ethereum
3.520,77 USDT
bch
BCH
-0.01%
Bitcoin Cash
395,42 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
73,24 USDT
bnb
BNB
0.42%
Binance Coin
595,57 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
173,49 USDT
avax
AVAX
-0.02%
Avalanche
29,10 USDT
ada
ADA
0.18%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.43%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.1%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.27%
Shiba Inu
0,00 USDT
 1. Haberler
 2. İnceleme
 3. Güncel Jarvis+ (JAR) rehberi: Jarvis+ (JAR) nedir?

Güncel Jarvis+ (JAR) rehberi: Jarvis+ (JAR) nedir?

Jarvis JAR Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Jarvis+ (JAR) nedir? Özet hâliyle “topluluk ve ekonomi için merkeziyetsiz bir zekâ platformu”dur. Bugün, küresel teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle (yapay zekâ, nesnelerin interneti, blockchain vb.), iki önemli eğilim geniş ölçüde kabul görmüştür:


Jarvis+ (JAR) Nedir?

jarvis

Kategorileri: Hizmet olarak Blockchain, Networking, Platform, Akıllı Sözleşmeler, Yapay Zekâ

 

 1. Topluluk

İnternetin hızla yayılması nedeniyle, dünya nüfusunun büyük bir kısmı, özellikle geleceği temsil eden gençler, dijital dünyaya giderek burada daha fazla zaman harcıyorlar.

Aynı zamanda, farklı hobilere veya sosyal geçmişlere dayalı olarak, çevrimiçi topluluklar dediğimiz, birkaç kişiden milyonlarca kişiye kadar olan birçok yeni sosyal örgüt meydana geldi ve buna yenileri de ekleniyor.

Bitcoin de topluluk ruhundan doğdu ve blockchain’le birlikte zaman içinde gelişmeye devam etti. Facebook ve Tencent gibi internet devleri de bu büyük eğilimin bir sonucudur.

        2. Veri (Data)

Veriler performansın temeli hâline gelerek önemli ölçüde kâr getiren bir unsur oldu.

“Kontrol ettikleri” verileri kullanan Google ve Facebook, üç aylık reklam gelirlerini %20 oranında artırmaya devam ediyor ve yalnızca internet reklamcılığını tekelleştirmiyor, aynı zamanda geleneksel reklamcılık endüstrisinin pazar payını da ciddi şekilde erozyona uğratıyor.

Dahası, dünyanın yapay zekâ gibi en son teknolojilerinin hepsi büyük oranda verilere dayandığı için bu veriler ve kullanımı daha da önem kazanacak.

Bu bağlamda bazı yeni çatışmalar ortaya çıkmaya başlıyor:

 • Gelecekte toplulukları kim inşa edebilir ve yönetebilir?
 • Tüm iyi fikirlerin ve bağımsız seslerin topluluklarla daha kolay çalışmasını sağlamalı mıyız?
 • Gelecekte verileri kim yönetecek?
 • Verilerin değerinden kimler yararlanabilir?
 • Veri üreticileri ve veri tüketicileri arasında âdil bir değer takasını nasıl sağlayabiliriz?

Jarvis+, topluluk hizmetlerine odaklanmış ve bu çatışmaları ele alacak sosyal ekonomiler için merkezi olmayan bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Sistemin uygulanması ve benimsenmesi için Jarvis+ iki aşamada çalışacak şekilde tasarlanmış:

 1. Blockchain ve topluluk ekonomisi için araçlar ve hizmetler platformu

Bu aşamada Jarvis+:

Blockchain toplulukları ve topluluk ekonomisini güçlendiren diğer internet projeleri ile yoğun bir şekilde çalışacak. Jarvis+’ın mümkün olduğunca fazla proje ile ortak olması sağlanacak ve Jarvis+ akıllı hizmetler ve en iyi topluluk ROI’si (Yatırım Getirisi) getirebileceğinden sosyal ekonomi için standart bir yapılandırma hâline gelecek.

2. Topluluk verileri ve ekonomi için merkezi olmayan bir platform

Jarvis+ topluluk üyelerine (bireyler) hizmet vermeye başlayacak.

Bu aşamada Jarvis +:

Jarvis+’ın AI (yapay zekâ) bot teknolojisi, tüm büyük sosyal platformlara sorunsuz bir şekilde yerleştirilebildiğinden, Jarvis+, kullanıcılar için favori yazılım ve uygulamalardan (yeni bir sosyal platformu icat etmek yerine) sosyal verileri toplayabilir ve doğrudan eski dünyadan merkezi olmayan bir sosyal veri platformu oluşturabilir. Üstelik bunu kullanıcıların oluşturdukları bilgi ve verilere sahip olmalarını ve yönetmelerini sağlayarak yapacak.

Veriler büyük ekonomik değer getirebilir. Bu ekonomi platformu, kullanıcıların bilgi ve verileri için daha fazla değer yaratmalarına yardımcı olacak. Proje gelecekte bireylerin şahsi verilerinden büyük kazançlar elde edeceklerine inanıyor.

Jarvis+ ekibi, Microsoft, Alman Derin Öğrenme Enstitüsü, Alibaba, Tencent ve Cisco gibi dünyaca ünlü şirketlerin büyük veri teknolojisi uzmanları tarafından oluşmakta ve ayrıca ünlü oyun şirketlerinden interaktif tasarım uzmanlarına sahip.

Jarvis+’nın adı kısmen Iron Man’in AI asistanı J.A.R.V.I.S’ten (Jarvis) türemiş. Filmde, Demir Adam’la Jarvis arasındaki doğal dile dayalı etkileşim, ekibin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı şeymiş. + işareti ise projenin değerini temsil ediyor: Upgrade (Geliştirmek) ve Connect (Bağlanmak)

Misyon

 • Dünyadaki herkesin ve kuruluşların kendi verilerinin sahibi olmalarını ve bu verilerin kolayca paylaşılmasını, takas edilmesini sağlamak
 • Bilim ve teknolojinin gelişimini hızlandırmak için verilerin âdil ve eşit bir şekilde paylaşılmasını sağlamak
 • Blockchain ve akıllı ekonomiyi benimsemek için doğal dillerin etkileşimini kullanarak topluma evrensel refahı getirmek

Şu ana kadar proje oldukça karmaşık görünmüş olabilir. O yüzden şu şekilde özetleyebilirim:

Jarvis+ yapay zekâ ve blockchain teknolojisini birleştirecek; sistemi organik olarak topluma kolayca yerleştirecek, mevcut senaryolarda bilgi ve veri kullanım deneyimlerinde devrim yaratacak.

Takım, danışmanlar ve yatırımcılar için TIKLAYINIZ.

Whitepaper için TIKLAYINIZ.

Partnerler

JAR

JAR Kucoin’de listelenmiş. Merketcap 240 bin dolar.

Twitter’a giriş tarihleri Mayıs 2018. Takipçi sayıları 10 bin 500.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.