1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Japonya’nın en popüler kripto borsasından çok konuşulacak halka arz girişimi!

Japonya’nın en popüler kripto borsasından çok konuşulacak halka arz girişimi!

Japonya’nın en popüler kripto borsasından çok konuşulacak halka arz girişimi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Japonya merkezli popüler bir kripto borsası, Nasdaq’da 1,25 milyar dolarlık doğrudan listeleme yoluyla halka açılmaya hazırlanıyor!

Kripto borsasından Nasdaq’da halka arz

Japonya’da popüler bir kripto para borsası olan Coincheck, Nasdaq’da 1,25 milyar dolarlık doğrudan listeleme yoluyla halka açılıyor.

Japonya'nın en popüler kripto borsasından çok konuşulacak halka arz girişimi!

Reuters’da yer alan bir habere göre; Japonya merkezli kripto borsası salı günü yaptığı açıklamada, Thunder Bridge Capital Partners IV ile 1,25 milyar dolarlık bir anlaşma imzalayarak ABD’de halka açılacağını söyledi.

Yaklaşık 1,5 milyon müşteriye sahip Tokyo merkezli Coincheck, kripto para birimleri ve NFT’ler için bir alım satım platformu olarak hizmet sunuyor.

Japonya’nın en büyük kripto borsasından biri olan Coincheck, 2018 yılında kripto tarihinin en büyük siber saldırılarından birini yaşadıktan kısa bir süre sonra Japon varlık yönetim şirketi Monex Group tarafından yaklaşık 34 milyon dolara satın alındı.

Dijital soygundan sonra şirketi satın alan Monex, SPAC anlaşması kapsamında şirketin mülkiyetini elinde tutuyor.

(SPAC’ler, daha sonraki bir tarihte özel bir varlık satın almak için fon toplamak amacıyla halka arzlar gerçekleştiren, halka açık paravan şirketler olarak biliniyor.)

Coincheck’in ilk halka arzını başlatmayı planladığını söyleyen Japon online aracılık şirketi Monex Group şu anda, Coincheck’in çoğunluk hissesini elinde tutuyor.

Ancak Monex, varantlar ve kazançlar hariç, birleşme yoluyla kurulacak yeni şirketin yaklaşık %82’sine sahip olacak. 

Ayrıca anlaşmaya göre, mevcut Coincheck yatırımcıları, hisse senedinin listeleme sonrasındaki fiyat performansına bağlı olarak 50 milyona kadar hisse almaya hak kazanacak.

Birleşme sonrası Coincheck Group NV adıyla faaliyete geçecek olan şirket, Nasdaq’ta “CNCK” sembolü altında listelenecek. Bu arada anlaşmanın bu yılın ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor. ohbeautydirect.com

İlgili: Dünyanın en büyük koruma fonundan müthiş bir Bitcoin haberi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: