1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple davasında SEC’in son isteği herkesi şaşırttı!

Ripple davasında SEC’in son isteği herkesi şaşırttı!

Ripple davasında SEC’in son isteği herkesi şaşırttı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ile SEC arasında devam eden davada SEC avukatlarının mahkemeye sunduğu talep herkesi şaşırttı. 

Ripple davasında SEC’in son isteği herkesi şaşırttı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile XRP ana şirketi Ripple arasında uzun süredir devam eden davada son olarak, SEC tarafı, gelecek celsenin ileri bir tarihe ertelenerek daha fazla süre talep etti.

Bir yılı aşkın süredir devam eden dava maratonun sonu yaklaştıkça ek süre talepleri de bir biri ardına gelmeye başladı. SEC’in mahkemeye yazdığı son talep mektubunda, Ripple’ın Mayıs ortasına kadar karar özetinin hazırlanması talebinde bulunduğu da dile getiriliyor.

Ripple: SEC davanın çözümünü erteliyor

Ripple’ın mahkeme süreci, SEC’in San Fancisco menşeli ödeme şirketi ve iki üst düzey yetkilisine dava açtığı  2020 Aralık ayında başladı.  SEC Ripple’ı kayıt dışı menkul kıymet (XRP coin) sattığı gerekçesiyle federal mahkemede nezdinde dava etti. Dava süreci devam ediyor  ne var ki iki taraf ta anlaşmaya yanaşacak gibi de durmuyor.

Davanın taraflarından SEC son olarak mahkemeden yeni bulgular üzerinde çalışmak üzere, ek bir haftalık süre talebinde bulundu. Talepte, elde edilen yeni bulgular hakkında bilgi verilmiyor. Ancak bir haftalık sürede yeni bulguların mahkemeye sunmaya değer olup olmadığı konusunda bir karara varmaya çalışıyorlar gibi duruyor.

Öte yandan Ripple tarafı da, SEC’in şimdiye kadar işi geciktirmeye çalıştığını ve yeterince beklediklerini ifade ederek talebe itiraz etti.

Ripple nedir, Ripple nasıl alınır, Ripple kaç TL? - Bitci.com Akademi

Dava olumlu sonuçlanırsa XRP ATH yapar mı?

Ripple davasının, kripto para şirketi lehine sonuçlanması, yalnızca Ripple’ı değil kripto para piyasasının tamamını olumlu yönde etkileyecek potansiyele sahip olduğunu söylememiz gerekir.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da dava ile ilgili olarak kazanılacak “büyük zaferin” bütün kripto para endüstrisi için önemli olacağını vurguluyor.

Bu arada XRP yazı anında, 0,83 dolardan işlem görüyor ve 3,84 dolarlık ATH zirvesinden tam %78 oranında geride bulunuyor.

Bitcoin ve kripto para piyasasının şu an ki durumu göz önüne alındığında yeni bir ATH zirvesinin pek olası olamayacağını söylememiz gerekir.

İlgili: Ripple teknik analizi: XRP grafiğinde kritik anlar!

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: