Loading...
btc
BTC
1.78%
Bitcoin
64.952,07 USDT
eth
ETH
2.7%
Ethereum
3.138,87 USDT
bch
BCH
6.86%
Bitcoin Cash
509,30 USDT
xrp
XRP
4.44%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.25%
Litecoin
85,09 USDT
bnb
BNB
3.05%
Binance Coin
570,90 USDT
sol
SOL
5.81%
Solana
150,77 USDT
avax
AVAX
7.79%
Avalanche
37,36 USDT
ada
ADA
7.4%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
7.84%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
3.5%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
10.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple davasında SEC’in son isteği herkesi şaşırttı!

XRP
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple ile SEC arasında devam eden davada SEC avukatlarının mahkemeye sunduğu talep herkesi şaşırttı. 

Ripple davasında SEC’in son isteği herkesi şaşırttı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile XRP ana şirketi Ripple arasında uzun süredir devam eden davada son olarak, SEC tarafı, gelecek celsenin ileri bir tarihe ertelenerek daha fazla süre talep etti.

Bir yılı aşkın süredir devam eden dava maratonun sonu yaklaştıkça ek süre talepleri de bir biri ardına gelmeye başladı. SEC’in mahkemeye yazdığı son talep mektubunda, Ripple’ın Mayıs ortasına kadar karar özetinin hazırlanması talebinde bulunduğu da dile getiriliyor.

Ripple: SEC davanın çözümünü erteliyor

Ripple’ın mahkeme süreci, SEC’in San Fancisco menşeli ödeme şirketi ve iki üst düzey yetkilisine dava açtığı  2020 Aralık ayında başladı.  SEC Ripple’ı kayıt dışı menkul kıymet (XRP coin) sattığı gerekçesiyle federal mahkemede nezdinde dava etti. Dava süreci devam ediyor  ne var ki iki taraf ta anlaşmaya yanaşacak gibi de durmuyor.

Davanın taraflarından SEC son olarak mahkemeden yeni bulgular üzerinde çalışmak üzere, ek bir haftalık süre talebinde bulundu. Talepte, elde edilen yeni bulgular hakkında bilgi verilmiyor. Ancak bir haftalık sürede yeni bulguların mahkemeye sunmaya değer olup olmadığı konusunda bir karara varmaya çalışıyorlar gibi duruyor.

Öte yandan Ripple tarafı da, SEC’in şimdiye kadar işi geciktirmeye çalıştığını ve yeterince beklediklerini ifade ederek talebe itiraz etti.

Ripple nedir, Ripple nasıl alınır, Ripple kaç TL? - Bitci.com Akademi

Dava olumlu sonuçlanırsa XRP ATH yapar mı?

Ripple davasının, kripto para şirketi lehine sonuçlanması, yalnızca Ripple’ı değil kripto para piyasasının tamamını olumlu yönde etkileyecek potansiyele sahip olduğunu söylememiz gerekir.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da dava ile ilgili olarak kazanılacak “büyük zaferin” bütün kripto para endüstrisi için önemli olacağını vurguluyor.

Bu arada XRP yazı anında, 0,83 dolardan işlem görüyor ve 3,84 dolarlık ATH zirvesinden tam %78 oranında geride bulunuyor.

Bitcoin ve kripto para piyasasının şu an ki durumu göz önüne alındığında yeni bir ATH zirvesinin pek olası olamayacağını söylememiz gerekir.

İlgili: Ripple teknik analizi: XRP grafiğinde kritik anlar!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.