1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünyanın en büyük koruma fonundan müthiş bir Bitcoin haberi

Dünyanın en büyük koruma fonundan müthiş bir Bitcoin haberi

Dünyanın en büyük koruma fonundan müthiş bir Bitcoin haberi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük koruma fonlarından biri olan bir kuruluş, kripto alanına girme planları yapıyor. Şirket daha önce de Bitcoin’i (BTC) radarına aldığını açıklamıştı. 150 milyar dolarlık bir fonu yöneten bir şirket.


Dünyanın en büyük koruma fonundan müthiş bir Bitcoin haberi

Dünyanın en büyük koruma fonlarından biri olan Bridgewater Associates’in gözü kripto para piyasasında. Kaynaklar, bu kuruluşun kripto alanına nasıl adım atacağı konusunda da bilgi veriyor. Koruma fonu, doğrudan kriptoya yatırım yerine, bir kripto fonu üzerinden dışarından destek sağlamayı planlıyor.

Bridgewater Associates’in kurucusu ve milyarder yatırımcı Ray Dalio, açık bir şekilde Bitcoin ve kriptoyu desteklemesi ile bilinen bir isim. Hatta daha önce bir açıklama yapan Dalio, yatırımcıların portföylerinin çok az bir kısmında kripto bulundurmaları gerektiğini söylemişti. Dalio, bu yılın başında ise Bitcoin’in (BTC) şirketin radarında olduğunu bildirmişti.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

bitcoin

Ray Dalio aldığı kriptoları açıkladı

Ray Dalio aynı zamanda kendi şahsi portföyünde tuttuğu kripto paraları da açıkladı. Bunlar Bitcoin ve Ethereum. İlginçtir ki o kriptoyu şu an yükselen enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor.

Bridgewater Associates şu an yönetimi altında 150 milyar dolardan fazla varlığa sahip. Böyle bir şirketin bir kripto fonu üzerinden kripto alanına girmesi sektör için çok büyük bir olay olarak görülüyor.

İlgili – Sürpriz yükseliş yapan Bitcoin fiyatının yeni hedefi: BTC teknik analizi

Yine de söz konusu gelişmeyi duyuran kaynaklar, şirketin şu an kripto alanına sadece küçük bir adım atacağını belirtiyor. Bridgewater’in yatırımı, yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri ile kıyaslandığında çok küçük kalıyor. Söz konusu kaynak, şirketin bu kripto adımını 2022 yılı ortasında atacağını da kaydediyor.

Bridgewater sözcüsü ise bu haberlerin duyulması üzerinde şu açıklamayı yaptı:

“Mevcut pozisyonumuz konusunda bir yorumda bulunmayacağız. Ancak Bridgewater’ın aktif bir şekilde kriptoyu araştırdığını ancak şu an kriptoya yatırım planlamadığını söyleyebiliriz.”

Kaynak

Etiketler: