1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Grayscale’den Ethereum’a alternatif olacak yeni yatırım hamlesi!

Grayscale’den Ethereum’a alternatif olacak yeni yatırım hamlesi!

Grayscale’den Ethereum’a alternatif olacak yeni yatırım hamlesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Grayscale Investments, yedi blokchain ağını kapsayan yeni bir altcoin fonu başlattı. Detaylar haberimizde.

Grayscale’den Ethereum’a alternatif olacak yeni hamle!

Dünyanın en büyük dijital varlık yatırım fonu olan Grayscale’den yeni bir hamle geldi. Şirket, 16 Mart’ta yeni bir altcoin fonu piyasaya sürdü. Bu fon, Ethereum dışında kalan akıllı sözleşme platformlarını kapsıyor.

Grayscale’in 18. yatırım ürünü olan fon, Cardano, Avax, Solana, Polkadot, Polygon, Algorand ve Stellar Lumens fonlarını kapsıyor.  GSCPxE, olarak adlandırılan bu fon yatırımcılara ayrı ayrı bu kripto paralara yatırım yapmak yerine tek bir fon üzerinden yatırım yapma olanağı sunuyor.

Grayscale

Fonun en büyük ağırlığını %24,63 ile Cardano alırken, Solana %24,27 ile ikinci sırada yer aldı. Avalanche ise %19,11 ile üçüncü sırada.

grayscale Grayscale’den Ethereum’a alternatif olacak yeni yatırım hamlesi!

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein yaptığı açıklamada, yatırımcının alternatif kripto para birimlerine farklı şekillerde yatırım yapma talebi 2021’den bu yana artığını ve akıllı sözleşme teknolojisinin nispeten genç olmasına rağmen dijital varlık endüstrisinin büyümesi için kritik öneme sahip olduğunu belirtti.

İlgili: Carano (ADA) nedir?

“Akıllı sözleşme teknolojisi dijital ekonominin büyümesi için kritik öneme sahip, ancak hangi platformun kazanacağını bilmek için henüz çok erken. Yatırımcılar GSCPxE sayesinde bu yarışı kimin kazanacağını tahmin etmek zorunda kalmıyor, onun yerine akıllı sözleşme ekosisteminin gelişimine dahil olabiliyorlar.”

GSCPxE’nin yatırımcılar için en büyük avantajı, akıllı sözleşme platformlarının tamamına aynı anda yatırım yapma olanağı sağlıyor olması. Böylelikle sektörün gelişimi bir kazanca dönüştürülebilecek.

İlgili: Avalanche (AVAX) nedir, geleceği nasıl?

Akıllı sözleşmeler, blok zincirler üzerinde çalışan otomatik programlar olarak hareket ettikleri için modern kripto ekonomisinin bel kemiği olarak değerlendiriliyor. Geliştiriciler, belirli koşulların merkezi olmayan bir şekilde otomatik olarak yürütülmesine izin verdiği için tüm merkezi olmayan çözümlerini bu teknoloji üzerine kuruyor.

Akıllı sözleşmelerin yardımıyla DeFi uygulamaları, NFT’ler, gibi yenilikler piyasaya sürüldü. Sektörün toplam değerinin trilyonlarca dolar olması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl özellikle DeFi ne NFT’lere talep oldukça arttı. Ethereum, Solana ve Cardano bu pazarda aslan payına sahip.

İlgili: NFT nedir?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.