1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. J.P. Morgan analistinden Bitcoin fiyatına baskı konusunda uyarı

J.P. Morgan analistinden Bitcoin fiyatına baskı konusunda uyarı

J.P. Morgan analistinden Bitcoin fiyatına baskı konusunda uyarı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

J.P. Morgan analisti, Bitcoin boğalarının bir süre daha ortaya çıkamayacağı konusunda yatırımcıları uyarıyor. Bunu söylerken de özellikle BTC madencileri ile ilgili duruma dikkat çekiyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Morgan analistinden Bitcoin fiyatına baskı konusunda uyarı

J.P. Morgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin boğalarının henüz ortaya çıkmaya hazır olmadıklarını düşünüyor. Panigirtzoglou’ya göre, Bitcoin yatırımcıları daha fazla satış baskısına hazırlıklı olmalı.

J.P. Morgan Chase analisti, bunu söylerken Bitcoin madenciliği alanına ve burada bir BTC’yi üretmenin ortalama fiyatına dikkat çekiyor. Aşağıdaki grafik de Bitcoin piyasa değerinin, ortalama üretim değerine oranını gösteriyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında yeni destek/dirençlerin dar işlem aralığı: Güncel BTC teknik analizi

J.P. Morgan analistinden Bitcoin fiyatına baskı konusunda uyarı

Bitcoin piyasa değerinin, ortalama üretim değerine oranı grafiği Kaynak: bloomberg.com

Nikolaos Panigirtzoglou da bu veriler üzerinden madencilerin yılın üçüncü çeyreğinde de ellerindeki coinleri piyasaya sürmeye devam edebileceklerini belirtiyor.

Bitcoin fiyatı şu an Bitstamp borsasında 21,432 dolardan işlem görüyor. Son 17,600 doları ziyaret etmesinden sonra bir miktar toparlandı. Son bir miktar toparlanmaya rağmen BTC fiyatında aşırı satış baskısı devam ediyor. CoinGecko verilerine göre ise BTC fiyatı rekor zirvesinden bu yana yüzde 68.95 oranında değer kaybetti.

İlgili – Binance CEO’su Bitcoin’in ATH seviyesine ne zaman ulaşabileceğini açıkladı

jpmorgan

Bu arada Bitcoin madenciliği zorluğu da 23 Haziran’da yeni bir düşüş yaşadı. Bu aynı zamanda bu yıl yaşadığı en büyük ikinci düşüş. Fiyattaki düşüşle birlikte bazı madenciler donanımlarını kapatırken, azalan rekabet sonucu BTC madencilik zorluğu da düşüyor.

Bitcoin fiyatı ise Kasım 2021’deki 69,000 dolar ATH değerinden sonra 20,000 dolara kadar büyük bir düşüş yaşadı. Birçok uzmana göre kripto kışı daha bir süre devam edebilir.

Kaynak

tags: