okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.76%
Bitcoin
69.079,18 USDT
eth
ETH
0.35%
Ethereum
3.741,12 USDT
bch
BCH
-0.36%
Bitcoin Cash
493,07 USDT
xrp
XRP
0.4%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.21%
Litecoin
84,82 USDT
bnb
BNB
0.2%
Binance Coin
601,47 USDT
sol
SOL
-0.62%
Solana
166,66 USDT
avax
AVAX
-0.16%
Avalanche
37,95 USDT
ada
ADA
-0.1%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.43%
Poladot
7,35 USDT
doge
DOGE
3.56%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte 2022’de takip edilmesi gereken Cardano tabanlı projeler!

cardano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano blok zinciri üzerinde çalışan projeler gün geçtikçe artıyor. Yatırımcıların radarına alması gerekn Cardano tabanlı projelere göz atalım.

İşte 2022’de takip edilmesi gereken Cardano tabanlı projeler!

2017 piyasaya sürülen Cardano, yalnızca birkaç yıl içinde %3,500’ varan oranlarda kazanç elde ederek inanılmaz getiriler elde etti. 2022 yılı kripto piyasası için beklentilerin altında geçiyor. Cardano, 2 Eylül 2021’de 3,10 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetti. ADA o günden bu yana değerinin %70’ini kaybetse de vadettikleri ile hala kripto piyasasının gözde projeleri arasında.

İlgili: Cardano (ADA) nedir,geleceği nasıl?

Cardano, büyük bir ekosistem ve üzerinde inşa edilen projelerde onun değerinden faydalanıyor. Bu yazıda Cardano ağında çalışan ve gelecekte değerleneceği düşünülen projeleri inceleyeceğiz.

Bu projelerin başında Profila geliyor. Son zamanlarda Web 3.0’a yönelik kitlesel bir yönelim olduğu gözlerden kaçmıyor. Web 3.0, kullanıcılara daha fazla güç vermek için blok zinciri teknolojisini kullanıyor. İletişim kurmayı merkeziyetsiz hale getirmeyi amaçlıyor. Profila, bu alanda hizmet veren en önemli örneklerden biri ve geleceğin dünyasında önemli bir yeri olacağı düşünülüyor.

cardano

Profila’da kullanıcılar, kendilerini kendi verilerinin merkezine yerleştirerek yeni bir dijital pazarlama çağına girebilirler.

İsviçre hükümetinin de yakından ilgilendiği Profila, büyük bir takipçi kitlesi toplamayı başardı. Merkezinde veri koruma ve adil veri kullanımı olan bu proje, önümüzdeki aylarda izlenmesi gerekenler arasında.

İlgili: Cardano (ADA) fiyat tahmini

Listenin ikinci sırasında Ardana bulunuyor. Cardano’nun DeFi ve Stableocoin merkezi Ardana, ADA coinleri bir stake sistemi içinde kullanmalarına olanak tanır. Ardana, ABD dolarına karşı desteklenen dUSD olarak bilinen bir stabilcoine sahiptir. Bu merkezi olmayan stabilcoin, kullanıcıların Cardano’da dUSA basmasına, satmasına ve satın almasına ardından ise bunu ADA coin gibi teminatlı varlıklarda kullanmasına imkan veriyor. NEAR protokolü ile ortaklık kurduğunu açıklayan Ardana, gelecekte önemli bir potansiyel olmaya aday.

Cardano’da başlatılan bir diğer heyecan verici stablecoin odaklı proje ise Djed. Djed, akıllı sözleşmeler oluşturmak için algoritmik tasarım kullanan bir stabilcoindir. Son haberler, Djed’in sadece Cardano ağındaki bir stabilcoin olmak istemediğini ve tüm Cardano projelerinin kullanacağı nihai para olma hedefi olduğunu ortaya koydu. Bu hedef bile başlı başına Djed’in izlenmesi gereken önemli bir proje olduğunu ortaya koyuyor.

İlgili: Cardano teknik analizi

Listenin son sırasında Empowa bulunuyor. Empowa Afrika’da emlak geliştirmeyi finanse etmeyi amaçlayan bir sosyal sermaye projesidir.  Halihazırda, Afrika’daki konut piyasasında, fon eksikliğine, yüksek sermaye maliyetine, arz eksikliğine ve yüksek inşaat maliyetine yol açan bir kıtlık döngüsü var.

Empowa’nın misyonu, Afrika’da uygun fiyatlı konut sağlamak için merkezi olmayan finansman kullanmaktır. Afrika’daki bu güç dikkate alındığında Empowa şimdiden heyecan verici bir hal alıyor.

Sonuç olarak, 2022’nin hem kendi projeleri hem de ağında çalışan böylesine önemli projeler ile Cardano için önemli bir yıl olacağı değerlendiriliyor. Blockchain’in konuttan finansa kadar etkilediği birçok endüstride Cardano bir fark yaratıyor.

Cardano’nun kendi kripto parası ADA, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,905 dolardan işlem görüyor ve 30,5 milya dolarlık değeri ile piyasanın en değerli 8’inci varlığı durumunda.

Cardano (ADA) fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

cardano İşte 2022’de takip edilmesi gereken Cardano tabanlı projeler!

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.