1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte, Solana’daki yeni çöküşün kritik sebebi

İşte, Solana’daki yeni çöküşün kritik sebebi

İşte, Solana’daki yeni çöküşün kritik sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana ağı bu sabah bir kez daha çöküş yaşadı. Bu son altı ayda oluşan üçüncü benzer olay. Bu ağ sorununun neden yaşandığı da açıklandı.


İşte, Solana’daki yeni çöküşün kritik sebebi

Solana ağı bu sabah bir kez daha çöküş yaşadı. Bunun sebebi ise ağın yeniden DDos saldırısının hedefi olması. Son altı ay zarfından Solana blockchain’e yapılan benzer üçüncü saldırı.

Güvenilir bir isim olan Wu Blockchain’den Colin Wu, söz konusu olayı Wu Blockchain Twitter hesabı üzerinden bir tweet paylaşarak duyurdu. Ancak ardından Solana’dan yapılan açıklamada, olayın DDos saldırısı olmadığı, ağda yaşanan tıkanmadan kaynaklandığı iddia edildi.

İlgili – Güncel Solana (SOL) fiyat tahmini: 2022 – 2025

Wu Blockchain, Twitter hesabı üzerinde son tweette şöyle diyor:

“Solana’dan gelen cevapta son ağ çöküşünün DDos saldırısından kaynaklanmadığı söyleniyor. Açıklamada çöküşün sebebi ‘bazı yanlış ölçülen geçişler ağda tıkanma yaşandı ve bazı kullanıcılar txs zaman aşımından dolayı yeniden denemek zorunda kaldı’ olarak açıklandı.”

Olaydan kısa süre sonra ağdaki sorun düzeltildi ve Solana blockchain faaliyetine devam ediyor.

İlgili – Solana – SOL coin nedir ve geleceği nasıl?

Yahoo Style’da yer alan habere göre ise Aralık ayında ise Solana DDos saldırısı yaşamıştı. O zaman da Solana kurucu ortağı Raj Gokal olayın DDos olmadığını savunmuştu. Ona göre SolChicks oyunu için bir IDO’nun blockchaini yavaşlatmasından dolayı ağır tıkanıklığa neden olmuştu.

Solana ağında son büyük çöküş ise geçen sene Eylül ayında yaşanmıştı. O zaman Solana ağında bir takım işlemlerden sonra ağ 17 saat devre dışı kalmıştı. Fiyat ise bu süre zarfından 220 dolardan 140 dolara yüzde 30 çökmüştü.

İlgili – Solana teknik analizi: Kritik destekteki SOL fiyatında yön arayışı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: