1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte, SEC’in yeni kripto para adımı: Neler değişecek?

İşte, SEC’in yeni kripto para adımı: Neler değişecek?

İşte, SEC’in yeni kripto para adımı: Neler değişecek?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin önemli düzenleyici kurumu SEC, kripto para sektörüne yeni bir kural getirmeye hazırlanıyor. Bunun için artık yeni bir öneri yapıldı ve özellikle kurumsal kripto şirketleri etkilenecek. Kurumsalların kripto sektöründeki varlığı ise büyük önem arz ediyor.


İşte, SEC’in yeni kripto para adımı: Neler değişecek?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto paralarla ilgili yeni bir öneri hazırladı. Haberlere göre, yeni öneri özellikle koruma fonlarının kripto para sektöründe çalışmasını çok daha zorlu yapacak.

Bloomberg’den yer alan habere göre, SEC söz konusu önerisini hayata geçirmek için adımlar atıyor. Bu yeni adılar ise kripto şirketlerinin muhafaza hizmeti sunmasını zorlaştıracak. Bazı kripto şirketler müşterilerinin kripto paralarını alarak bunları onlar için güvende tutuyor.

Söz konusu öneri hakkında bilgi sahibi olan ve Bloomberg’e konuşan anonim bir kaynak, henüz SEC’in söz konusu süreçleri nasıl zorlaştıracağı ile ilgili net bilgiler olmadığını söylüyor.

İlgili – Ünlü analist PlanB’den 2024 Bitcoin halving için inanılmaz hedefler

Bitcoin yükselince Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para

Eğer SEC, söz konusu öneriyi kural olarak onaylarsa, artık kripto alanına girmiş olan kurumsal şirketler bir dizi sürprizle karşılaşabilir. Bu sürpriz bazı zorlu süreçler ya da ani denetimler de getirebilir.

Eğer SEC’ten beş üyeden çoğunluk bu öneriye olumlu oy verirse o zaman öneri bir sonraki aşamaya geçecek. Ardından kamuoyunun görüşü alınarak son bir oylama daha yapılacak.

İlgili – Ünlü analist: Bitcoin yeni bir ralli hazırlığında ama

Özellikle büyük kripto para borsası FTX’in çökmesinden sonra SEC, kripto para sektörü ile ilgili benzer adımlar atmaya devam ediyor. Kısa süre önce attığı başka bir önemli adım ise kripto para borsası Kraken’in staking programını kapatmak olmuştu. Ayrıca, bu ABD merkezli kripto para borsasına 30 milyon dolar para cezası kesmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: