1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analist PlanB’den 2024 Bitcoin halving için inanılmaz hedefler

Ünlü analist PlanB’den 2024 Bitcoin halving için inanılmaz hedefler

Ünlü analist PlanB’den 2024 Bitcoin halving için inanılmaz hedefler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının PlanB takma adıyla tanıdığı ünlü analist, Bitcoin fiyatının 2024 yılında olacak bir sonraki halvingden sonra ulaşacağı inanılmaz seviyeleri açıkladı. Analistin açıkladı bu seviyelerin ayrıntısına bakalım.


Ünlü analist PlanB, Bitcoin fiyatının 2024 halving sonrası yükseleceği seviyeyi açıkladı

Twitter’de PlanB takma adıyla bilinen ünlü analist, bir sonraki halvingden sonra Bitcoin fiyatının en az 100.000 dolar olacağını söylüyor. PlanB’yi göre BTC fiyatı 2024 halving olayından sonra 2025 yılına kadar 100.000 dolar ile 1 milyon dolar arasında olacak.

PlanB kısa süre önce Twitter üzerinde bir anket yapmıştı. Burada kripto para topluluğuna yaklaşan halving ile ilgili beklentileri soruyordu. Bu ankete katılan 24.831 kişiden yüzde 58,8’i Bitcoin fiyatının bir sonraki ralliden sonra pump yapmasını bekliyor. PlanB (@100trillionUSD) de bu anket sonucunu paylaşarak Twitter’de şöyle diyor:

“2024 Bitcoin halving fiyatlanmadı ve BTC fiyatı pump yapacak.”

Piyasanın artık 2024 Bitcoin halvingi fiyatlandırdığını düşünenlerin oranı sadece yüzde 11. Katılımcıların yüzde 30,1’i ise halving olayı ile ilgili piyasayı neyin beklendiğini bilmediğini söylüyor.

İlgili – Ünlü analist: Bitcoin yeni bir ralli hazırlığında ama…

PlanB de çoğunluğun görüşüne katılıyor. Ona göre bir sonraki halving yatırımcıların nazarında Bitcoin’in bulunabilirliğini daha da azaltacak. Böylece BTC daha kıt bir varlığa dönüşecek. Analist, 2024 halvingin önümüzdeki üç yıl içinde Bitcoin piyasasına yön vereceğini de söylüyor.

PlanB, Bitcoin’in arz ve az bulunma durumunu hesaplamak için Stock-to-Flow (S2F) modeli geliştirdi. Bu model şimdi 110 seviyesinde. PlanB’ye göre bu tıpkı önceki, yani 2012, 2016 ve 2020 yıllarındaki halving sırasındaki seviye ile aynı. Bu halvingler sırasında BTC fiyatı önemli ölçüde ralli yapmıştı. Böylece Bitcoin fiyatı yeni seviyelerde zirve görmüştü.

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişin önündeki kritik seviyeler: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin’in halving olayları fiyata her zaman pozitif etki yapması ile biliyor. Hatta dikkat çeken ralliler geldi. Halving olayları aynı zamanda blok başına kazılan Bitcoin miktarını da her seferinde yüzde 50 azaltıyor.

İlgili – Bir sonraki Bitcoin halving ne zaman? Madencileri yolu yarıları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: