1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analist: Bitcoin yeni bir ralli hazırlığında ama…

Ünlü analist: Bitcoin yeni bir ralli hazırlığında ama…

Ünlü analist: Bitcoin yeni bir ralli hazırlığında ama…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yakından takip edilen bir analist, Bitcoin (BTC) fiyatının yeni bir ralli hazırlığında olduğunu söylüyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus da olduğunu söylüyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analist: Bitcoin yeni bir ralli hazırlığında ama…

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analist Jason Pizzino, Bitcoin fiyatının son bir haftada yüzde 10 değer kaybettikten sonra yeni bir ralliye hazırlık yaptığını söylüyor.

Analist Jason Pizzino, Youtube’da 282.000 abonesine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in hala boğa olduğu düşüncesini paylaşıyor. Ancak yine de piyasa değerine göre en büyük kripto paranın kısa vadede daha da düşebileceğini belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Benim dip konusunda beklediğim birkaç kritik seviye var ve bunlar 20.700 dolar ve 19.800 dolar. Daha sonra ise piyasanın kesinlikle 18.600 dolar seviyesinin altına geçmemesini istiyoruz. Ama daha da düşmesini bekleyecekseniz 18.000 dolara var. Ama eğer bu seviyenin altına geçerse o zaman yapı değişir. Bu seviyeden sonra boğa rallisi başlamaz.”

Bu seviyeler, boğa durumunu koruyarak yapılan düzeltmenin ulaşabileceği dip seviyeler. Daha altına geçiş durumunda boğa piyasa yapısı bozulur.

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişin önündeki kritik seviyeler: Güncel BTC teknik analizi

Ünlü analist: Bitcoin yeni bir ralli hazırlığında ama...

Kaynak: Jason Pizzino/YouTube

Pizzino, Bitcoin fiyatının şu an yaşadığı gerilemenin yeni bir yükselişin temellerini oluşturduğunu söylüyor. Şöyle devam ediyor:

“Benim şahsi görüşüme göre ise son günlerde elde ettiğim veriler ve bunlar üzerinden yaptığı yoruma göre bu yaşananlar yeni bir yükseliş hamlesinin başlangıcı. Uzun vadede boğa olabiliriz. Ancak kısa vadede ayı durumuna dikkat edilmeli. Şimdi olanlar da bu.”

Bitcoin fiyatı bu yazı hazırlanırken son 24 saatte yüzde 1.79 yükseliş ile 22.152 dolardan işlem görüyor.

İlgili – 4 milyar dolarlık kripto fonundan Bitcoin için süper boğa açıklama

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: