4 milyar dolarlık kripto fonundan Bitcoin için süper boğa açıklama

Ünlü ekonomist Alex Kruger'den 2023 Bitcoin tahmini: %50'den fazla...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev kripto para fonu, yeni bir rapor yayımlayarak, kripto topluluğunun Bitcoin için çok merak ettiği bir soruya cevap veriyor. Uzman yatırımcılara göre artık boğa durumu, faiz ve enflasyona bakmadan yoluna devam edecek. Açıklamanın ayrıntılarına bakalım.


4 milyar dolarlık kripto fonundan Bitcoin için süper boğa açıklama

4,1 milyar dolarlık bir kripto fonunu yöneten Pantera Capital’den Dan Morehead ve iki uzman yatırımcı, kripto kışının bittiğini düşünüyor. Hatta biteli birkaç ay oldu diyor.

Pantera, yeni yayımladığı bülten üzerinden, son kripto para ayı piyasasının 21 Kasım’da bittiğini savunuyor. Buna göre kripto kışı 376 gün sürdü. Yani ortalama 307 günlük ayı piyasası süresinin de üzerinde.

İlgili – ABD enflasyon verileri açıklandı: İşte, Bitcoin ve kripto piyasasının ilk tepkisi

Pantera’nın yatırım uzmanı Sehaj Singh de Bitcoin (BTC) fiyatının söz konusu ayı piyasası döneminde yüzde 77 düştüğüne dikkat çekiyor. BTC’nin ayı piyasalarında ortalama düşüş oranı ise yüzde 73. Raporda şöyle deniliyor:

“Pantera, Bitcoin döngülerinin 10 yılını gördü. Aynı şekilde 35 yıldır da benzer döngülerde işlemler yaptı. Ben, blockchain varlıkların dip seviyeleri gördüğünü düşünüyorum. Aynı zamanda şimdi de bir sonraki boğa piyasası döngüsündeyiz. Hem de faiz oranları üzerinde hareket eden varlıklara ne olacağına bağlı olmadan.

Kasım 2021 ve Kasım 2022 arasındaki düşüş dönemi tipik bir döngüydü. Bu, önceki boğa piyasasını tamamen silip süpüren tek ayı piyasası oldu. Yani önceki rallinin yüzde 136’sı kadar para kaybedildi.”

4 milyar dolarlık kripto fonundan Bitcoin için süper boğa açıklama

Bitcoin boğa ve ayı piyasası istatistikleri Kaynak: Pantera Capital

İlgili – Daha önce MATIC ve SHIB biriktiren dev Ethereum balinası şimdi bu 2 altcoini alıyor

Pantera, Bitcoin ve kripto para piyasasının artık yavaş yavaş yükselmeye başlayacağını düşünüyor. Ayrıca artık tam teşekküllü bir boğa piyasasında ilerlemeye başladı diyor.

Pantera Capital, ABD’de ilk kripto fonunu 2013 yılında kurmuştu. Şimdi ise yönetimi altında 4,1 milyar dolar var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
4 milyar dolarlık kripto fonundan Bitcoin için süper boğa açıklama
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.