1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. ABD enflasyon verileri açıklandı: İşte, Bitcoin ve kripto piyasasının ilk tepkisi

ABD enflasyon verileri açıklandı: İşte, Bitcoin ve kripto piyasasının ilk tepkisi

ABD enflasyon verileri açıklandı: İşte, Bitcoin ve kripto piyasasının ilk tepkisi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finans piyasalarının merakla beklediği kritik ABD enflasyon verileri açıkladı. Bitcoin (BTC) fiyatı, veriler açıklanır açıklanmaz tüm piyasalara gibi bu önemli gelişmeye ilk tepkiyi verdi. Ayrıntılara bakalım.


ABD enflasyon verileri açıklandı: İşte, Bitcoin ve kripto piyasasının ilk tepkisi

ABD’de enflasyon verileri “karışık” bir sonuç doğurdu. ABD enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra ise 14 Şubat Wall Street işlemleri başlayınca Bitcoin (BTC) fiyatı yükselerek 22.000 doların üzerine döndü. Lider kripto para BTC, son bir haftada yaşadığı düşüş sonucu 21.600 dolar desteğine kadar gerilemişti. Şimdi bir miktar volatilite ile 22.000 doların üzerine yükseldi.

ABD enflasyon verileri açıklandı: İşte, Bitcoin ve kripto piyasasının ilk tepkisi

BTC/USD 1 saat grafiği Kaynak: TradingView

İlgili – Kripto analistten Bitcoin uyarısı: Bu ayı yön değiştirme formasyonuna dikkat!

ABD TÜFE verileri üzerine Bitcoin 5 günün zirvesinde

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, BTC/USD paritesinin saatlik grafikte birkaç haftanın en düşük seviyesini iki defa test ettiğini gösteriyor. Ardından ise yükselmeye başladı.

ABD’nin Ocak ayı TÜFE verilerini açıklaması ile piyasanın bir süre volatiliteli olması bekleniyor. Tabii Bitcoin fiyatı ilk tepki olarak 22.000 doların üzerine döndü. Ancak bu, BTC için çok sınırlı bir hareketlilik gösteriyor. Fiyat sadece birkaç yüz dolar değişti.

İlgili – Shiba Inu rakibi bir haftada %60 yükseldi: İşte, önemli sebebi

Bu durum TÜFE verilerinde de görülüyor. Piyasanın genel beklentisi de bu yöndeydi. Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz, sosyal medya üzerinde ABD enflasyon verilerini değerlendirerek, “karışık” bir sonuç geldiğini söylüyor. Genel itibariyle beklentiler civarında geldiğini söylüyor.

ABD enflasyon verileri, Bitcoin ve kripto para piyasasına yön veren en önemli faktörlerden biri. Çünkü bu veriler Fed’in faiz artımı konusundaki bir sonraki adımını belirleyecek. Son bir yılda enflasyon yükselirken, Fed de şahin para politikası ile faiz artırımına hız vermişti. Şimdi faiz artırımının yavaşlaması ise Bitcoin ve kripto piyasası için iyi bir haber olarak görülüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: