1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte, kurumsal yatırımcıların şok 2022 Bitcoin beklentisi

İşte, kurumsal yatırımcıların şok 2022 Bitcoin beklentisi

İşte, kurumsal yatırımcıların şok 2022 Bitcoin beklentisi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni bir araştırma, kurumsal yatırımcıların 2022 yılında Bitcoin ve kripto para piyasası için ne beklediğini ortaya koydu.


İşte, kurumsal yatırımcıların şok 2022 Bitcoin beklentisi

Yeni bir araştırma, kurumlar yatırımcıların 2022 yılında Bitcoin piyasasından ne beklediğini ortaya koydu. Bu araştırmaya göre, kurumsal yatırımcıların yarısından fazlası 2022 yılında kripto piyasasında düzeltme bekliyor.

Bu global araştırmaya göre, kurumsalların yüzde 50’sinden fazlası 2022 yılının Bitcoin düzeltme yılı olacağını düşünüyor.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında yükseliş için kritik seviye

Söz konusu global araştırmayı ise Natixis Investment Managers isimli varlık yöneticisi şirketi yaptı. Bu şirketin yönetimi altında 1.39 trilyon dolarlık varlık bulunuyor. Araştırmaya ise 29 farklı ülkeden 500 kurumsal yatırımcı katıldı.

Bu araştırmaya göre, kurumsal yatırımcıların çoğunluğu Bitcoin ve diğer kripto paraların 2022 yılında kazançlarını kaybetmesini bekliyor. Araştırma raporunda şöyle deniliyor:

“Şu an mevcut olan tüm faktörler göz önüne alındığında, kurumsallar geniş bir varlık sınıfı ve sektörde potansiyel bir düzeltme görüyor. Listede popüler kripto para zirvede ve kurumsal yatırımcıların yarısından fazlası burada düzeltme olacağını söylüyor. Bunu faize duyarlı tahviller (%45), hisse senetleri (%41) ve teknoloji (%39) takip ediyor.”

İşte büyük Bitcoin düzeltmesinin ağır bilançosu!

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Araştırmadan çıkan kritik bir sonuç

Araştırma yatırımcıların kripto piyasasında geri çekilme beklentisini ortaya koyuyor. Buna rağmen kurumsal yarımcılar düzeltme beklemelerine rağmen şimdi kripto paraları ellerinde tutma fikrine daha sıcak bakıyorlar.

“On yatırımcıdan dördü, kriptoyu meşru bir yatırım seçeneği olarak görüyor. Bu yatırımcılardan yüzde 28’i kriptoya artık yatırım yapmış. Bunlardan yüzde 90’ı elindekini koruyacağını (yüzde 62) ya da varlıklarını artıracağını (yüzde 28) söylüyor.”

“Buna rağmen, üçte biri kriptonun gelişmekte olan ülkelerin yararına olacağını düşünüyor. Sadece yüzde 29’u bu gelişmekte olan ülkelerin kriptoyu yasal para birimi yapmasından yana.”

Kaynak

Etiketler: