1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bloomberg’den 2022 kripto raporu! Bitcoin kaç dolar olacak?

Bloomberg’den 2022 kripto raporu! Bitcoin kaç dolar olacak?

Bloomberg’den 2022 kripto raporu! Bitcoin kaç dolar olacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg Intelligence’ın son raporunda 2022 yılında kripto piyasasını nelerin beklediğine dair değerlendirmeler bulunuyor. Detaylar haberimizde.

Bloomberg’den 2022 kripto raporu! Bitcoin kaç dolar olacak?

Bloomberg Intelligence, kripto piyasasının 2022 yılında geçirebileceği dönüşümle ilgili bir rapor hazırladı. ABD’de sektörde yaşanan son gelişmeleri kendisine dayanak alan rapor kripto piyasasının 2022 yılında da büyümeye devam edeceğini içeriyor.

“Küresel Kripto Para Birimleri: 2022 Görünümü” başlığı ile yayınlanan raporda Çin’in kripto para birimlerine artan baskısı ve uyguladığı yasaklar nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nin sektörde üstünlüğü ele geçirebilmek için ekosistemi yönetecek düzenlemeler getirebileceği belirtildi.

Raporda ek olarak bu yıl içerisinde büyük bir büyüme hacmi yakalayan Non-Fungible Token’lara (NFT) da değinildi.  NFT’lerdeki büyümenin ABD’yi kripto para birimlerini benimsemeye daha çok iteceği ifade edildi.

Çin’in kripto paraları yasaklaması ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) gibi devrim niteliğindeki teknolojilerin yaygınlaşmasıyla ABD’nin, uygun düzenlemelerile 2022’de kripto para birimlerini benimsemesini bekliyoruz.

Bloomberg Intelligence aynı zamanda ABD Hazine tahvil getirilerinin devam eden düşüşü ve düşük hisse senedi getirileri nedeniyle Bitcoin ve Ethereum değerinde potansiyel bir artış öngörüyor.

Bitcoin bir değer deposu olacak

Bloomberg, Bitcoin’in fiyatının henüz tam yerini bulmadığını ve lider kripto para biriminin bir değer deposu olma yolunda olduğunu açıkladı. Borsalarda yaşanacak bir düşüşün Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyat artışını tetikleyeceğini belirten Bloomberg 2022 yılında BTC’nin 100,000 dolar olacağını öngörüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini!

Rapor yazarları Bitcoin arzının azalması ve benimsenmesinin artmasıyla birlikte kripto paranın fiyat oynaklıklarının da azalacağını belirtti. https://remotepilot101.com

İlgili: Bitcoin teknik analizi

2021 yılı her açıdan piyasa için ilkleri barındıran bir yıl oldu. Kripto ekosistemi bu yıl 3 trilyon dolarlık hacme ulaştı. Geçtiğimiz hafta sonu piyasada yaşanan düzeltmenin ardından gelen satış baskısı ile bu rakam 2,16 trilyon dolara geriledi.

BTC ise yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 47,291 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa değeri 896 milyar dolar.

Bitcoin

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: