1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte dünyanın en zenginleri listesindeki kripto milyarderleri!

İşte dünyanın en zenginleri listesindeki kripto milyarderleri!

İşte dünyanın en zenginleri listesindeki kripto milyarderleri!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Forbes dergisi dünyanın en zenginleri listesini yayınladı. Lİsetede 12 kripto milyarderi de bulunuyor.

İşte dünyanın en zenginleri listesindeki kripto milyarderleri

Amerikan iş dergisi Forbes 1987’den beri dünyanın en zenginleri listesini yayınlıyor. Geçtiğimiz günlerde ise 2021 yılının milyarderlerini listeledi. Forbes’in listesine 2,755 milyarder girdi. Her yıl yayınlanan listeye 12 kripto milyarderi girmiş durumda. Geçen yıl bu sayı sadece 3’tü.

Forbes 1987 yılında listeyi hazırlamaya başladığında O zamanlar Japon iş adamı ve emlak kralı Yoshiaki Tsutsumi, yaklaşık 20 milyar dolarlık tahmini serveti ile 1987’nin en zengin kişisiydi.  2021’de ise Amazon’un sahibi Jeff Bezos, tahmini 177 milyar dolar serveti ile dünyanın en zengin adamı. 

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bezos’u 151 milyar ile Dogecoin (DOGE) hayranı ve Tesla CEO’su Elon Musk takip ediyor. Sephora ve Louis Vuitton gibi şirketlere sahip olan Bernard Arnault ve ailesi net değeri yaklaşık 150 milyar dolar servet ile 3. Sırada. Bu üçünü Microsoft’tan Bill Gates (124 milyar dolar) ve Facebook’tan Mark Zuckerberg (97 milyar dolar) takip ediyor. 2021’de Forbes’nin küresel milyarderler listesinde artık dijital para endüstrisiyle doğrudan ilişkili 12 kripto milyarderi de bulunuyor.

Forbes’ın listesine giren kripto milyarderleri şöyle:

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried 8,7 milyar dolar ile en zengin kripto milyarderi. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, yaklaşık 6,5 milyar dolar ile en zengin ikinci kişi. Sonraki iki kişi, yaklaşık 6 milyar dolarlık toplam net değeri olan Gemini Borsası’nın kurucuları Winklevoss Twins. Ripple Labs’ın kurucu ortağı Chris Larsen, 3,5 milyar dolarlık servetiyle dördüncü sırada.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor 2,3 milyar dolara sahip olduğu için listenin beşinci sırasında yer alıyor. Ripple kurucularından Jed McCaleb yaklaşık 2 milyar dolara sahip olduğu tahmin edildiği için Forbes’in 2021 milyarder listesinde. Coinbase kurucusu Fred Ersham ve Binance kurucusu ChangPeng Zhao 1,9 milyar dolarlık servete sahip.

Listedeki son üç kişi arasında Digital Currency Group’tan Barry Silbert (1,6 milyar dolar), Bloq’tan Matthew Roszak (1,5 milyar dolar) ve tanınmış risk sermayedarı Tim Draper yer alıyor. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: