1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Forbes’ten 2021 Bitcoin için müthiş öngörü

Forbes’ten 2021 Bitcoin için müthiş öngörü

Forbes’ten 2021 Bitcoin için müthiş öngörü
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, tarihinin en önemli yıllarından birinin sonuna yaklaşıyor. Ancak öyle görünüyor ki 2021 yılı çok daha büyük gelişmelere gebe olabilir. Forbes uzmanı, 2021 yılının BTC için neler vaat ettiği konusunda yorumunu dile getiriyor.


Forbes: 2021 Bitcoin için daha büyük olacak

Forbes’te Billy Bambrough imzalı yazıda ilk önce 2020 yılının Bitcoin için neler getirdiği özetleniyor. BTC, 2020 yılı boyunca yükselerek 2017’deki tüm zamanların en yüksek değerini de geçti. Bu yükselişte Wall Street ve dünyanın en büyük yatırımcılarından aldığı destek önemli bir faktör.

Şimdi ise kripto para topluluğu 2021 yılında yaşanacak gelişmelere odaklanıyor. Bunlar arasında meraklana beklenen ve Facebook’un Bitcoin’den ilham alarak çıkaracağı kripto para ve ABD’de sektör ile ilgili düzenlemeler var.

2021 yılı için yapılan bir yorum Wells Fargo varlık strateji yöneticisi John LaForge’den geldi. Şöyle diyor:

“Son 12 yılda Bitcoin ve kripto paralar sıfırdan 560 milyar dolarlık bir piyasa büyüklüğüne kadar yükseldi. Sadece bir heves ve hobi olarak yapılan şeyler 12 yıl dayanamaz. Bunun arkasında gerçek sebepler var ve yatırımcılar da buna kulak vermeli. 2021 yılına girerken kripto para sektörünü, getirdikleri ve götürdüklerini daha fazla tartışacağız.”

LaForge ayrıca 2019’da yüzde 90 getiri sağlayan BTC’nin 2020 getirisinin yüzde 170 olduğunu belirtiyor. Ona göre buradaki durum 1850’lerdeki “altına hücumun” ilk yıllarına benziyor. Yatırımdan çok spekülasyon var.

2020 yılında Bitcoin’e ödeme devi Paypal ve Square’nin yatırımını gördük. Bunların kripto paraya etkisinin 2021 yılında olması bekleniyor.

Finansal veri şirketi TradingView Genel Müdürü Pierce Crosby ise şöyle diyor:

“2021, geleneksel piyasalar ve kripto para piyasaları arasındaki süreklilikte devamlı iyileştirmelere odaklanacak. Bunun en iyi örneklerini Square’in Bitcoin sunması ya da PayPal’ın da kripto üzerinden ödeme alması olacak. Kripto için bu tür birçok kullanım durumu var ve bunların önümüzdeki yıl hızla genişlemesini bekliyoruz.”

Her ne kadar Bitcoin Mart 2020’de Corona salgını dolayısıyla bir çöküş yaşasa da performans olarak diğer varlıkların çok üzerinde. Aşağıdaki grafik, BTC’nin hem altın hem de S&P 500 endekslerinin üzerindeki performansını gösteriyor.

Forbes'ten 2021 Bitcoin için müthiş öngörü

Bitcoin, altın ve S&P 500 grafiği

Kaynak

Bitcoin fiyatı 2021’de ralli yapar mı?

Özet olarak söyleyecek olursak, yatırımcılar 2021’de de Bitcoin’in doğasında bulunan risk ve fiyat volatilitesini benimsemeye ve BTC’ye yatırım yapmaya devam edecek. Bloomberg analistleri, Bitcoin için 50,000 dolarlık bir fiyat hedefi öngörüyor. Bu da kripto para için 1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına geliyor.

Etiketler: