okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.79%
Bitcoin
68.740,25 USDT
eth
ETH
2.32%
Ethereum
3.836,49 USDT
bch
BCH
-2.01%
Bitcoin Cash
483,74 USDT
xrp
XRP
-2.01%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.18%
Litecoin
83,98 USDT
bnb
BNB
-0.24%
Binance Coin
600,89 USDT
sol
SOL
-4.12%
Solana
161,42 USDT
avax
AVAX
-3.8%
Avalanche
36,83 USDT
ada
ADA
-0.88%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.06%
Poladot
7,50 USDT
doge
DOGE
-3.68%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.08%
Shiba Inu
0,00 USDT

Altcoinlerde ürkütücü ayı formasyonu (10 Aralık 2020)

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kısa vadeli altcoin piyasası teknik analizi ürkütücü bir görüntü ortaya koyuyor. Buradaki ayı formasyonu altcoin piyasa değerinin yarısını alıp götürebilir. Yine de daha yüksek zamanlı grafikler boğa işaretler de barındırıyor.


Altcoinlerde ürkütücü ayı formasyonu

Lider kripto para 2020’de başarılı bir şekilde yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. Ancak ardından sözü verilen bir altcoin sezonu gelmedi. Böyle bir ortamda BTC’nin düzeltme yapması durumunda altcoin piyasasının toplam değeri yüzde 50 değer kaybederek 200 milyar dolardan 100 milyar dolara gerileyebilir.

Kısa vadeli ayı formasyonu mevcut seviyeden kırılma yaparak daha aşağıdaki desteği test edebilir. Ancak gerçek bir altcoin sezonu olması durumunda piyasa değeri 6 trilyon dolara uçuşa geçebilir. Bu senaryoların ayrıntılarına bakalım.

2020 Bitcoin yılı ve altcoinler geride kaldı

2020’de Bitcoin olgunlaşarak ana akım finansal varlığa dönüştü. Birçok kurumsal yatırımcının gündeminde artık BTC var.

2017’deki son boğa rallisinde Bitcoin yeni zirve kaydettikten hemen sonra altcoinlere de para akışı olmuştu. Değerleri patlama yapmış ve BTC hakimiyeti de düşmüştü. Kripto balonu sıcak havayla şişmişti. Tabii hemen ardından ilk darbeyi BTC almıştı.

Şimdi ise durum farklı. Altcoinler sadece yükselmeyi başaramamakla kalmadı. Aynı zamanda yüzde 50’ye yakın düşüşler de yaşıyorlar. Teknik analizler bunu gösteriyor. Ancak aynı teknik analiz, bunun altcoin piyasasının geriye kalan son düzeltmesi olduğuna da işaret ediyor. Bundan sonra ise gerçek altcoin sezonu gelebilir.

Altcoin piyasası teknik analizi

Kama kırılırsa altcoinler yüzde 50 düşerek destek arayışını doğrular Kaynak: CRYPTOCAP-TOTAL2 TradingView.com

Toplam altcoin piyasa değeri temelde ilk 10’da olan kripto paralar sayesinde yükseldi. Bunlar arasında Ethereum, Ripple, Litecoin, Chainlink var. Geri kalanında ise ayı yapı sergileyenler ağırlıkta. Bu yükselen kama formasyonu genelde kırılma yapıyor ve daha aşağılara görüyor.

Bu durumda daha aşağıda daha önce dirençten desteğe dönüşen seviyeyi yeniden test edebilir.

Altcoin piyasası teknik analizi

Daha geniş zamanlı grafikte ayı formasyonuna boğa formasyonu hakim Kaynak: CRYPTOCAP-TOTAL2 – TradingView.com

Bir sonraki altcoin sezonu 6 trilyon dolar piyasa değeri görebilir

Kısa vade altcoinler için ayı görünse de daha geniş zamanlı grafiklerde boğa formasyonlar da var. Burada üç önemli direnç destek bölgeleri var. Yukarıda belirtilen kamanın kırılmasından sonra altcoinler destek bularak daha yüksek seviyelere sıçrayabilir.

Altcoin piyasası teknik analizi

Bir sonraki hedef 6 trilyon dolar olabilir mi? Kaynak: CRYPTOCAP-TOTAL2 – TradingView.com

Kaynak

Altcoin nedir ve ne için kullanılıyor?

Altcoinler, Bitcoin’e alternatif olarak çıkarılan kripto paralardır. Altcoinler de eşler arası güvenli işlemlere izin veren blockchain teknolojisini kullanırlar. Altcoinler, farklı kullanıcılara hitap etmek için kuralları biraz değiştirerek çıkarılan kripto paralardır. Ama hepsi Bitcoin’in başarısına dayanıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.