1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Uzun vadeli Bitcoin stratejisi nasıl yapılır-2?

Uzun vadeli Bitcoin stratejisi nasıl yapılır-2?

Uzun vadeli Bitcoin stratejisi nasıl yapılır-2?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasasında başarılı bir yatırım için ipuçlarını ele aldığımız yazımızda bugün duygusal açıdan dikkat etmemiz gerekenlere odaklanacağız.


Bitcoin piyasasında başarılı bir uzun vade ipuçları

Yatırımcının bir numaralı düşmanının duygusal davranmak olduğunu unutmayalım. Duygusallık yüksek volatiliteden dolayı en çok kripto yatırımcıların etkisi altın alan bir unsur.

Bu dünyada tek başımıza olduğumuzu hatırlayalım. Bu sektörde herkes bireysel. Piyasa sadece sizin için yok burada. Bakın bu piyasa siz, sinirli misiniz, depresyonda mısınız, hayal kırıklığı mı yaşadınız, hiç umursamaz. Ne yaparsanız yapın,haberleri okuyun, bu piyasadaki diğer kişilere duygularınızı anlatın, bağırın çağırın, kimsenin umurunda ve hele piyasanın asla umurunda olmayacak.

Temelden yanlış bir durum var. Fiyatlar aşağı inince kendinizi kötü hissetmek ve çıkınca çok iyi hissetmek. Bu tamamen yanlış. Asıl doğru olan tam tersi.

Yatırım yaparken size fark attıran şey sizin duygusal ve zihinsel oyununuz. Eğer bunun farkındaysanız ilk adımı başarıyla attınız demektir. Bu konuda kendinizi eğitmeye devam etmenizi öneririz. Bu eğitim aylar, hatta yıllar bile alabilir, çok ama çok hata yapabilirsiniz. Ancak önemli olan sonunda kendi duygularınızı kontrol etmeyi öğrenerek başarılı yatırımcılar arasına girecek olmanız.

Lütfen Bkz: Uzun vadeli Bitcoin yatırım stratejisi nasıl yapılmalı?

Başarılı bir yatırımcı olabilmek için, düşük seviyede girmeniz gerekiyor. Yani kimsenin onun hakkında konuşmadığı zamanlarda. Ne duygu,ne hırs ne de kaçırma korkusu olmayacak. Fiyatlar yükselince de, kârınızı çekerek kazanca dönüştürebileceksiniz ve kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Bu, duygu zincirini iyi tanırsanız, bir yatırımcı olarak iyi bir şey yaptığınızın farkına varacaksınız.

Duyguları kontrol etmek ve üstesinden gelmek için en iyi araç grafiklerdir. Grafikler duyguları nötrleştirir. Aradığınız trendi gösterebilir. Grafikleri kullanın ve disiplinli bir yöntemle üzerinde çalışın. İşe yarayacağınızı düşünüyorsanız kendi yöntemlerinizi geliştirebilirsiniz.

Piyasalar işlem halindeyken karar almayın. Çünkü piyasalar 7/24 işlem yapıyor ve bu ipucunun anlamı, ekrana bakarken ne satın alın, ne satın, ne de giriş ve çıkış noktalarına karar verin. Kararlarınızı kağıt üzerinde yapın. Sonra işleminizi girin. Volatilite duyguları tetikler ve duygular kazanç potansiyelinizi yok eder.

Yüksek volatilite planlarınızdan sapmanız için sizi etkileyecektir. Özellikle de fiyatların çok ani inip çıktığı zamanlarda. Disiplinli olun,kararlar alın ve o kararları düşük volatiliteli günlerde uygulayın.

Bir pozisyon başlatmadan önce, aldığınız emtia % 50 değer kaybı yaşarsa ne yapacağınızı sorun. Elinizde tutmaya devam edip fiyatın düzelmesini bekleyecek misiniz?

Piyasaya bir gün geç girmektense bir yıl erken girmek her zaman daha iyidir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.