1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İşte dünyada kripto paraya en fazla ilgi duyan ülke!

İşte dünyada kripto paraya en fazla ilgi duyan ülke!

İşte dünyada kripto paraya en fazla ilgi duyan ülke!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası devasa bir işlem hacmine ulaştı. Bu durum kripto paralara ilgiyi artırıyor. Peki dünyada kripto paraya en fazla ilgi duyan ülke hangisi? Detaylar haberimizde.

İşte dünyada kripto paraya en fazla ilgi duyan ülke!

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon dolarlık devasa bir değere ulaşmıştı. Yaşanan küresel bunalım piyasayı da vurdu ve bu hacim 1 trilyon dolara kadar geriledi. Ancak 1 trilyon dolarlık değer ve sektörün vadettikleri hala yatırımcıların iştahını kabartıyor.

Kripto para piyasasının toplam hacmindeki değişim (Tüm zamanlar)

kripto para

 

Sektör büyüdükçe dünya genelinde regülasyon tartışmaları hız kazanıyor. Kripto paralar ile yapılan işlemler ise sektörün büyüklüğü ile paralel olarak artıyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır ve satılır?

CoinGecko, kripto para piyasasının ilgi duyanların yakından takip ettiği bir platform. CoinGecko, yaptığı yeni bir çalışma ile kripto paralara duyulan ilginin hangi ülkede daha fazla olduğunu ölçtü.

CoinGecko, “kripto satın al” veya “kriptoya yatırım yap” ifadelerini içeren Google aramaları gibi çeşitli faktörleri gözlemleyerek ortaya koyduğu verilerde kripto paralara duyulan ilginin Nijerya’da en fazla olduğunu tespit etti.

kripto para

 

Nijerya yapılan skalada 371 puana ulaşarak birinci sırada yer aldı. İkinci sırada Birleşik Arap Emirlikleri üçüncü sırada ise Singapur yer aldı. Kripto para fiyat takipçisi CoinGecko, dijital varlık pazarındaki bu yılki düşüşün sektördeki eğilimleri değiştirdiğini tahmin ediyor.

Raporlar, Nijeryalıların kripto para birimlerine olan ilgisinin finansal hizmetlere sınırlı erişimleri ve eyalet genelinde hüküm süren parasal krizden kaynaklandığını ortaya koydu.

CoinGecko’nun Kurucu Ortağı Bobby Ong, raporla ilgili yaptığı açıklamada “Bu çalışma, piyasa geri çekilmelerine rağmen hangi ülkelerin kripto para birimine en çok ilgi gösterdiğine dair ilginç bilgiler sunuyor” dedi.

Ayrıca, listenin başındaki ülkelerin sakinlerinin en çok dipten satın almaya ve yatırım yaptıkları kripto parada uzun süre beklemeyi planladıklarını belirtti.

İlgili: Hodl nedir?

Son birkaç ayda Ethereum, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasından Proof-of-Stake’e beklenen geçişi nedeniyle ivme kazandı. Ağa ilgi en fazla Singapur’da. Gürcistan vatandaşları ise bir başka akıllı sözleşme platformu olan Solana’ya ilgi duyuyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Kaynak