Loading...
btc
BTC
-4.09%
Bitcoin
66.693,64 USDT
eth
ETH
-5.52%
Ethereum
3.465,58 USDT
bch
BCH
-5.94%
Bitcoin Cash
441,23 USDT
xrp
XRP
-3.77%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.28%
Litecoin
77,05 USDT
bnb
BNB
-3.41%
Binance Coin
603,73 USDT
sol
SOL
-6.63%
Solana
148,50 USDT
avax
AVAX
-3.12%
Avalanche
31,27 USDT
ada
ADA
-4.66%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-2.4%
Poladot
6,35 USDT
doge
DOGE
-4.95%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-5.38%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte dünyada kripto paraya en fazla ilgi duyan ülke!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası devasa bir işlem hacmine ulaştı. Bu durum kripto paralara ilgiyi artırıyor. Peki dünyada kripto paraya en fazla ilgi duyan ülke hangisi? Detaylar haberimizde.

İşte dünyada kripto paraya en fazla ilgi duyan ülke!

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon dolarlık devasa bir değere ulaşmıştı. Yaşanan küresel bunalım piyasayı da vurdu ve bu hacim 1 trilyon dolara kadar geriledi. Ancak 1 trilyon dolarlık değer ve sektörün vadettikleri hala yatırımcıların iştahını kabartıyor.

Kripto para piyasasının toplam hacmindeki değişim (Tüm zamanlar)

kripto para

 

Sektör büyüdükçe dünya genelinde regülasyon tartışmaları hız kazanıyor. Kripto paralar ile yapılan işlemler ise sektörün büyüklüğü ile paralel olarak artıyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır ve satılır?

CoinGecko, kripto para piyasasının ilgi duyanların yakından takip ettiği bir platform. CoinGecko, yaptığı yeni bir çalışma ile kripto paralara duyulan ilginin hangi ülkede daha fazla olduğunu ölçtü.

CoinGecko, “kripto satın al” veya “kriptoya yatırım yap” ifadelerini içeren Google aramaları gibi çeşitli faktörleri gözlemleyerek ortaya koyduğu verilerde kripto paralara duyulan ilginin Nijerya’da en fazla olduğunu tespit etti.

kripto para

 

Nijerya yapılan skalada 371 puana ulaşarak birinci sırada yer aldı. İkinci sırada Birleşik Arap Emirlikleri üçüncü sırada ise Singapur yer aldı. Kripto para fiyat takipçisi CoinGecko, dijital varlık pazarındaki bu yılki düşüşün sektördeki eğilimleri değiştirdiğini tahmin ediyor.

Raporlar, Nijeryalıların kripto para birimlerine olan ilgisinin finansal hizmetlere sınırlı erişimleri ve eyalet genelinde hüküm süren parasal krizden kaynaklandığını ortaya koydu.

CoinGecko’nun Kurucu Ortağı Bobby Ong, raporla ilgili yaptığı açıklamada “Bu çalışma, piyasa geri çekilmelerine rağmen hangi ülkelerin kripto para birimine en çok ilgi gösterdiğine dair ilginç bilgiler sunuyor” dedi.

Ayrıca, listenin başındaki ülkelerin sakinlerinin en çok dipten satın almaya ve yatırım yaptıkları kripto parada uzun süre beklemeyi planladıklarını belirtti.

İlgili: Hodl nedir?

Son birkaç ayda Ethereum, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasından Proof-of-Stake’e beklenen geçişi nedeniyle ivme kazandı. Ağa ilgi en fazla Singapur’da. Gürcistan vatandaşları ise bir başka akıllı sözleşme platformu olan Solana’ya ilgi duyuyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.