1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İşte Cardano’nun yükselişinin arkasındaki neden! Ralli devam edecek mi?

İşte Cardano’nun yükselişinin arkasındaki neden! Ralli devam edecek mi?

İşte Cardano’nun yükselişinin arkasındaki neden! Ralli devam edecek mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano, akıllı sözleşme yeteneklerinin artırılması için yapılan Alanzo hardforkunun ardından yol haritasının 3’ün aşaması olan Basho dönemine girdiğini duyurdu. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

İşte Cardano’nun yükselişinin arkasındaki neden! Ralli devam edecek mi?

Ağa akıllı sözleşme yetenekleri kazandıran Alonzo hard forkunun ardından Cardano’ya ivme kazandıracak yeni yol haritası yayınlandı. IOHK, Cardano’nun yol haritasının üçüncü aşaması olan Basho dönemine girildiğini duyurdu.

İlgili: Cardano (ADA) nedir, geleceği nasıl?

IOHK’ya göre, bu aşama Cardano ağının performansını ve ölçeklenebilirliğini geliştirmeyi vaat ediyor. Cardano, bu aşamada ağının saniyede milyonlarca işlemi işlemesini sağlamayı vaat eden bir katman 2 ölçeklendirme çözümü olan Hydra’yı tanıtmayı amaçlıyor.

Cardano’nun en ciddi rakiplerinden olan Solana, en hızlı blok zinciri olarak kabul ediliyor ve 50.000 TPS’yi işleyebiliyor. Yaklaşan Ethereum 2.0 ise 100.000 TPS işlem hızına ulaşmayı hedefliyor.

İlgili: Cardano (ADA) teknik analizi

Yükseltme, ağın blok boyutunu %12,5 artırarak 72 KB’ye çıkarırken, Plutus komut dosyasını daha verimli hale getirecek. Bu dönemde Cardano aynı zamanda  diğer blok zincirlerle iletişim kurmasına izin vererek yan zincirleri tanıtacak. Bu gelişme varlıkların gerektiğinde zincirler arasında taşınmasına da yardımcı olacak.

Cardano kurucu ortağı Charles Hoskinson, ünlü kripto analisti Lark Davis’in Cardano’yu değerlendirdiği tweetini alıntılayarak yıla yeni başladıklarını belirtti. Bu Cardano kurucu ortağının 2022’de ADA’dan çok şey beklediğini gösteriyor.

Cardano, son 24 saat içerisinde %8 değer kazandı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,52 dolardan işlem gören ADA, Alonzo yükseltmesinin ardından eylül ayında 3,10 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek değerini görmüştü. Kripto para geçtiğimiz yıl beklenen performansı gösteremediği için eleştirilerin odağındaydı. Ancak 2021 verilerini ele aldığımızda ADA’nın diğer akıllı zincir platformlarının büyüme olarak geride kaldığını görsek te %307’lik büyüme göz ardı edilemeyecek kadar büyük.

İlgili: Cardano (ADA) fiyat tahmini

ADA, 50,5 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip. Kripto para bu değer ile 2 trilyon dolar hacmindeki kripto para ekosisteminin en değerli 5’inci varlığı durumunda.

24 saatlik Cardano (ADA) fiyat grafiği

cardano

Kaynak

 

Etiketler: