1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. İşte Cardano Vasil Hard Fork ile ilgili yeni detaylar…

İşte Cardano Vasil Hard Fork ile ilgili yeni detaylar…

İşte Cardano Vasil Hard Fork ile ilgili yeni detaylar…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano blockchain ağının arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG) tarafından hazırlanan haftalık gelişim raporuna göre, Vasil hard fork üzerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Cardano ekibi Vasil Hard Fork çalışmalarına tam gaz devam ediyor!

IOG, Cardano ekiplerince düğüm iyileştirmeleri üzerinde yapılan çalışmaların ardından, devnet’te Vasil testini desteklemek için yeni bir düğüm (v.1.35.3-rc1) yayınlandığını bildirdi.

 

“Her Cuma, haftalık Cardano geliştirme güncellememizi yayınlıyoruz. IOG geliştirici ekibinin geçen hafta üzerinde çalıştığı gelişmeler hakkında bilgi almak için, haftalık gelişim raporuna göz atın.”

İlginizi çekebilir;

Dünyanın ilk kripto bankasından Cardano’ya iyi haber

Raporda Vasil işlevsellik testinin son aşamaları için yeni bir özel üretim ortamının hazırlandığı belirtiliyor. Bu yeni ortam, gelişmiş zincir yoğunluğu ve daha iyi bir geliştirici deneyimi sağlayacak ve böylece geliştiricileri, SPO’ları ve borsaları, ana Cardano test ağı yerine bu ortamı kullanmaya teşvik edecek.

3 Temmuz’da IOG ekibi, Vasil işlevselliğini içerecek şekilde Cardano test ağında hard fork gerçekleştirdi. Testnet hard fork’unun duyurulmasından sonra, geliştirme ilk düğüm v.1.35.0 ile devam etti. IOG ekipleri, hatalar farkedildikten sonra v.1.35.1 ve v.1.35.2 düğümleri üzerinde çalışmaya başladı.

İşte Cardano Vasil Hard Fork'u ile ilgili yeni detaylar...


Bu arada Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde Vasil hakkında konuştu. Hard fork için muhtemel aday olarak, yeni düğüm v.1.35.3’ten bahsetti. Hoskinson, “yeni bir durum ortaya çıkmazsa, daha fazla gecikme beklemediğini” de sözlerine ekledi.

Cardano on chain istatistikleri

IOG, haftalık geliştirme raporunda Cardano ağıyla ilgili en son istatistikleri de yayınladı. Buna göre:

  • Şu anda Cardano ağı üzerinde 1.048 proje inşa edilirken, yakın zamanda 93 proje lansman yaptı.
  • Cardano yerel tokenleri 5,7 milyon; Plutus komut dosyaları ise şu anda 3,024 olarak kayıtlara geçti.
  • Ayrıca Github taahhütlerinin sayısı da 2.683.

Bununla birlikte, temmuz ayı on chain istatistikleri de Cardano Vakfı tarafından yayınlandı. Zincir içi işlemlerin sayısı 47 milyona yükselirken, Cardano cüzdanlarının sayısı 3,5 milyona ulaştı.

(ADA coin, CoinMarketCap verilerine göre 0,51 dolardan işlem görüyor.)

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.