1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Dünyanın ilk kripto bankasından Cardano’ya iyi haber

Dünyanın ilk kripto bankasından Cardano’ya iyi haber

Dünyanın ilk kripto bankasından Cardano’ya iyi haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın ilk kripto para bankası, Cardano için güzel bir haberi duyurdu. Artık özellikle büyük kurumsal yatırımcılar duyurulan yeni ürün üzerinden ADA stake yapabilecek. Bunun da fiyata pozitif etki yapması beklenebilir.


Dünyanın ilk kripto bankasından Cardano’ya iyi haber

İsveç dijital bankası Sygnum Bank, dün yaptığı açıklamada, bankalar düzeyindeki staking hizmetlerini genişlettiğini duyurdu. Artık bu hizmetin içinde Cardano (ADA) staking de var. ADA, şu an piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para.

Sygnum Bank, dünyanın ilk kripto para bankası olarak nitelendiriliyor. Bankadan yapılan basın açıklamasına göre, müşterileri artık bankanın kurumsal düzeyli platformu üzerinden rahat ve güvenli bir şekilde Cardano stake yapabilir ve staking ödülleri kazanabilirler.

Cardano, Sygnum’un genişleyen bankacılık düzeyli staking protokolleri arasına katıldı. Kurumsallar için verilen bu staking hizmetinde başka coinler de var. Bunlar arasında Ethereum 2.0 (ETH), Internet Computer Protocol (ICP) ve Tezos (XTZ) da bulunuyor. Şimdi de kurumsal yatırımcılar cüzdanlarında bulunan ADA coinleri çıkararak staking ödülleri kazanmaya başlayabilirler.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Dünyanın ilk kripto para bankası XRP ile işbirliği yapacağını duyurdu. Sygnum Bank, e-bankacılık portalı üzerinden kullanıcılarına Ripple XRP coine yatırım yapmak imkanı sunuyor.

Sygnum’un sunduğu stake hizmetleri, kullandığı bankacılık platformu ile tamamen entegre durumda. Kurumsal düzeyde güvenlik, ayrılmış cüzdanlar, güvenli özel anahtar yönetimi ve çok katmanlı güvenlik mimarisi de sağlıyor bu hizmeti ile birlikte.

Sygnum Bank üst düzey yöneticisi Thomas Eichenberger ise şöyle diyor:

“Staking, stake ödülleri karşılığında Proof of Stake blockchain ağında işlemlerin doğrulanmasına aktif olarak katılma uygulaması.”

İlgili – Cardano (ADA) için kötü haber! Yine haftalarca ertelendi

Ayrıca, stake hizmetleri Sygnum’un düzenlenmiş ürünlerinin önemli bir bileşenidir. Müşteriler bu ürüne Sygnum’un eBanking Platformu aracılığıyla kolayca erişilebilir.

Thomas Eichenberger aynı zamanda kripto paralarda benimsenmenin arttığına dikkat çekiyor. Bundan dolayı da ADA gibi staking ürünlerine olan talebin büyüdüğünü belirtiyor. Bundan dolayı benzer staking protokollerine staking hizmetlerini de genişletiyorlar.

Kaynak

Etiketler: