1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano (ADA) için kötü haber! Yine haftalarca ertelendi

Cardano (ADA) için kötü haber! Yine haftalarca ertelendi

Cardano (ADA) için kötü haber! Yine haftalarca ertelendi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano topluluğu bu ay sonunda önemli bir gelişmeye hazırlanıyordu. Ancak öyle görünüyor ki bu kritik olay haftalar sonraya ertelendi. ADA fiyatı için önemli bir etkiye sahip olay.


Cardano taraftarları birkaç hafta daha bekleyecek: Vasil hard fork ertelendi

Temmuz sonunda gerçekleştirilmesi beklenen Cardano Vasil hard forku bir kez daha ertelendi. Bu sefer kaç haftalık erteleme söz konusu olduğu ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Cardano topluluğu Vasil ağ güncellemesi için aylardır bekliyor. Buna rağmen bu güncelleme sık sık erteleniyor. Geliştiriciler ise bu ertelemelere gerekçe olarak “daha fazla test” cevabını veriyor. Tabii Cardano her zaman bir konuda çok ısrarcı oluyor. Bir şey tam kusursuz olmadan ve iyice test edilmeden sisteme eklenmiyor.

Cardano, birkaç hafta önce yaptığı açıklamada, son ağ güncellemesini Temmuz 2022’de gerçekleştireceğini bildirmişti. Ancak öyle görünüyor ki bu planını gerçekleştiremiyor. Son haberlere göre, bu güncelleme de ertelendi. Ne zamana kadar ertelendiği de bilinmiyor.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Topluluk ve Ekosistem Başkan Yardımcısı IOG Tim Harrison ve IOG Teknik Müdürü Kevin Hammond, Cardano 360 üzerinden hard fork ertelemesi ile ilgili bilgi verdi.

IOG Teknik Müdürü Kevin Hammond şöyle diyor:

“Açıkçası bulunduğumuz noktadan, gerçek Vasil hard forka ulaşmamız için birkaç hafta daha gerekiyor. Bu inanılmaz derecede önemli. Sorunsuz bir süreç sağlamak için tüm kullanıcılar hard fork boyunca ilerlemeye hazır olmalı.”

Tim Harrison ise şöyle diyor:

“Bu (erteleme), API geliştiricileri ve kripto borsaların hepsinin buna hazır olmasını sağlayacak.”

İlgili – Kripto uzmandan ‘yeniden %100-200 ralli yapabilecek’ altcoinler tüyosu

Dan Gambardello (@Cryptorecruitr) ise Twitter üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Cardano Vasil hard fork, son testler tamamlanana kadar birkaç hafta daha ertelendi. Hiçbir yetenekli mühendis bunu sorgulamaz. Güvenilir ve güvenli sistemler oluşturma olduğunda bu ortak bir hareket. Şikayet ediyorsanız, bırakın.”

Öyle görünüyor ki bu ertelemenin ana nedeni, Cardano’daki mühendislere hard fork’un kapsamlı testlerini yapmaları için daha fazla zaman vermek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: